Don't Miss
Home » Wiadomości » W czwartek otwarcie autostrady A4 Kraków – Tarnów- Radio Kraków

W czwartek otwarcie autostrady A4 Kraków – Tarnów- Radio Kraków

 Jak informuje Radio Kraków – w czwartek otwarcie autostrady A4 Kraków – Tarnów.

Wg najnowszych informacji uzyskanych przez dziennikarzy radia – ruch na nowej drodze zostanie dopuszczony najprawdopodobniej w czwartek po południu.

Do czwartku warunkowe pozwolenie na przejazd autostradą powinien wydać Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.
– Wykonawca sprawdza tam jeszcze znaki, natomiast my jeszcze kontrolujemy dokumenty i nie spodziewamy się już niespodzianek. Prace mamy już na tyle zaawansowane, że decyzje powinny zapaść przed czwartkiem, albo najpóźniej w czwartek – powiedział inspektor reporterom Radia Kraków.

Po wydaniu decyzji, czyli pozwolenia na użytkowanie nowej drogi przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowalnego, drogowcy potrzebują jeszcze kilkunastu godzin na sprawdzenie autostrady przed dopuszczeniem do ruchu i korekty oznakowania m.in. na węźle w Szarowie. Jak dowiedziało się Radio Kraków pierwsze samochody powinny pojechać nową drogą w czwartek około godziny 17.00!

Do otwarcia nowej autostrady z Krakowa do Tarnowa przygotowuje się także policja.

– W ramach wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej w Tarnowie utworzona zostanie specjalna jednostka policji tzw. policja autostradowa – mówi Zbigniew Ostrowski komendant tarnowskiej policji.

-To będzie niezależna komórka, której zadania będą realizowane głównie na autostradzie, od Szarowa do granic województwa- wyjaśnia komendant. Jednostka zostanie wyposażona w dobre samochody.

Nową autostradą na razie nie pojadą ciężarówki powyżej 12 ton. Otwarcia trasy nie mogą się doczekać kierowcy, ale są i tacy, którzy chcieliby je opóźnić. To właściciele barów, restauracji i hoteli położonych przy starej krajowej czwórce.

za radiokrakow.pl

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast