Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » W Dębnie powstanie nowa hala sportowa

W Dębnie powstanie nowa hala sportowa

Gmina Dębno uzyskała pozwolenie na budowę wielofunkcyjnej hali sportowej, która powstanie przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dębnie. Docelowo ma to być najnowocześniejszy obiekt tego typu na terenie powiatu brzeskiego.

Obiekt ma spełniać najwyższe standardy. Hala będzie pełnowymiarowa, z możliwością podzielenia placu gry na trzy oddzielne boiska. Umożliwi to korzystanie z obiektu różnym grupom osób jednocześnie. Obiekt nie będzie zarezerwowany wyłącznie dla uczniów. Korzystać z niego będą również kluby sportowe, jednostki OSP, a także zwykli mieszkańcy.

Oprócz zawodów sportowych, obiekt będzie wykorzystywany również przy organizacji wydarzeń kulturalnych. Odpowiednia izolacja ścian hali ma zapewnić akustykę niezbędną przy występach muzycznych. Zadaszony obiekt pozwoli uniezależnić organizację uroczystości od warunków pogodowych.
Inwestycja obejmie nie tylko budowę samej hali, ale także niezbędnej infrastruktury towarzyszącej – takiej jak drogi dojazdowe i place postojowe. Obecnie Gmina Dębno stara się o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu, które ma pokryć nawet do 70% kosztów związanych z projektem.

Budowa hali sportowej to nie jedyna inwestycja w rozwój kultury fizycznej wśród najmłodszych mieszkańców. Gmina stara się również o dofinansowanie do wymiany nawierzchni i doposażenia boisk przyszkolnych w Niedźwiedzy, Łoniowej, Jaworsku i Woli Dębińskiej. Planowana jest również modernizacja budynków klubów sportowych LKS „Orzeł” Dębno i LKS „Victoria” Porąbka Uszewska.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast