Don't Miss
Home » Region » W Łapanowie powstanie Centrum Kuchni Regionalnej

W Łapanowie powstanie Centrum Kuchni Regionalnej

Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn oraz wicestarosta Józef Mroczek podpisali umowę na modernizację budynku warsztatów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie. Prawie 450 tysięcy wyniesie remont budynku warsztatów, a dzięki temu powstanie Centrum Kuchni Regionalnej przy łapanowskiej szkole.

Prace remontowe będą polegać przede wszystkim na wykonaniu wylewek, nowych posadzek w pomieszczeniach warsztatów, nowej instalacji wodnej , ścian z płytek ceramicznych, położeniu gładzi i pomalowaniu jak również wykonaniu kanalizacji technologicznej i kanalizacji sanitarnej. Łazienki zyskają nowy blask, na ścianach położą płytki, zamontują nowe muszle, umywalki czy zlewy.

Utworzone Centrum Kuchni Regionalnej będzie służyć nie tylko do realizacji zajęć praktycznej nauki zawodu w CKZiU, ale będzie przede wszystkim miejscem gdzie lokalna społeczność będzie mogła się spotkać i rozmawiać oraz podtrzymywać kuchnię regionalną, która jest z pewnością elementem dziedzictwa kulturowego – wyjaśnia Ludwik Węgrzyn.

Istniejące dziedzictwo kulinarne stanowi znakomite narzędzie promocji regionu, wzrostu konkurencyjności regionalnej oferty kulturalnej, podniesienia atrakcyjności regionu na rynku krajowym i międzynarodowym. Dzięki utworzeniu pracowni możliwa będzie organizacja licznych wydarzeń kulturowych, imprez folklorystycznych i świąt kulinarnych związanych z promocją kuchni regionalnej, przekazywaniem i kultywowaniem dorobku kulinarnego pokoleń, smaku tradycyjnych produktów i potraw, co wpłynie na promocję regionu i jego atrakcyjności.

Operacja dofinansowana w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania to prawie 183 tysiące złotych.

Modernizacja, którą będzie wykonywał Zakład Remontowo Budowlany, zostanie wykonana do końca września br.

sp

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast