Don't Miss
Home » Region » W Łukanowicach powstanie siłowania plenerowa

W Łukanowicach powstanie siłowania plenerowa

W Łukanowicach powstanie siłowania plenerowa wraz ze strefą relaksu. Wszystko za sprawą dofinansowania z rządowego programu OSA, o które ubiegało się Miasto i Gmina Wojnicz.

Dla przypomnienia, w styczniu bieżącego roku Ministerstwo Sportu i Turystki uruchomiło program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej pt. „Budowanie Otwartych Stref Aktywności (OSA)”, który ma za zadanie tworzenie miejsc do wspólnego spędzania czasu dla osób w różnych grupach wiekowych.

W środę 6 czerwca na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki ukazała się oficjalna informacja z rozstrzygnięcia naboru. Wśród wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania znalazł się wniosek złożony przez Miasto i Gminę Wojnicz.

W ramach dofinansowania w miejscowości Łukanowice zostanie zagospodarowana działka o powierzchni 9 984,9 m2, na której znajdzie się siłowania zewnętrzna (plenerowa) składająca się z 6 urządzeń, w skład której będą wchodzić: biegacz, jeździec, orbitrek, poręcze równoległe , twister i wyciąg z wahadłem. Dodatkowo przy siłowni powstanie strefa relaksu wyposażona m.in. w stolik do gry w szachy i chińczyka.

Całkowity koszt inwestycji ma wynieść ok. 55 tyś. złotych brutto, z czego prawie połowa będzie dofinansowana z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast