Nie przegap
Strona główna » Kultura » W podzięce za plony – Gmina Gnojnik

W podzięce za plony – Gmina Gnojnik

Dożynki – największe w roku święto gospodarskie rolników będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu będzie obchodzone w gminie Gnojniku w dniu 15 sierpnia w Lewniowej.

Rolnicze święto rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą o godz. 15.00 w kościele parafialnym j. Po nabożeństwie korowód wieńców dożynkowych, Gospodarzy i zaproszonych gości z orkiestrą dętą i Starostami Dożynek na czele, przejdzie na plac dożynkowy. Tu odbędzie się część oficjalna i artystyczna dożynek, którą rozpocznie koncert orkiestry dętej z Gnojnika pod batutą Wiesława Porwisza.

Część artystyczną otworzą gospodarze tradycyjnym przekazaniem chleba Wójtowi Gminy Gnojnik . Po tym nastąpi prezentacja poszczególnych grup wieńcowych z terenu gminy Zgodnie z tradycją, każdy wieniec zostanie ośpiewany przez grupy wieńcowe. Misternie uwite z kłosów zbóż wieńce oceniać będzie specjalnie do tego powołana komisja konkursowa składająca się ze specjalistów etnografów) z Muzeum Etnograficznego w Tarnowie.

Podczas Dożynek na scenie zaprezentuje się Zespół Regionalny „Jakubkowianie” z Łososiny Dolnej oraz Klub Seniora „Wrzos”. Około godz. 21.00 będziemy gościć zespół „Tyrolia Band”, który zaprezentuje folkową muzykęAlp. Następnie zabawę w plenerze poprowadzi zespół „Fortis”.

W programie święta plonów ponadto zostanie przeprowadzony konkurs: zgadnij jaka to potrawa w ramach akcji „Spotkajmy się na Śliwkowym Szlaku”. Podczas święta będzie można degustować potrawy wykonane przez gminne Koła Gospodyń Wiejskich. Organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje m.in. konkursy z nagrodami, wesołe miasteczko, prezentacja twórczości ludowej.

Należy dodać, że Dożynki Gminne są współfinansowane z projektu: „Jesteśmy najlepsi”. Człowiek- najlepsza inwestycja. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa.

ck.gnojnik.pl

Plakat

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast