Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » W Porębie Spytkowskiej bez przecinania wstęgi, ale i tak jest dobrze

W Porębie Spytkowskiej bez przecinania wstęgi, ale i tak jest dobrze

plac-zabaw-ii_800x533Właśnie został oddany do użytku nowoczesny i bardzo funkcjonalny plac zabaw dla dzieci. Projekt pod nazwą Nowoczesny Plac Rekreacyjny w Porębie Spytkowskiej wykonany został ze  środków rozdysponowanych budżetu obywatelskiego gminy Brzesko. Jego koszt wyniósł ponad 40 tyś zł. Projekt zdobył ponad 1000 głosów i zajął drugie miejsce pod względem ilości zdobytych głosów, zaraz po projekcie z Jadownik, które mają ponad dwa razy więcej mieszkańców. Zbudowany za Domem Ludowym, jest częścią planowanego na przyszłość centrum kulturalno rozrywkowego wsi. Projekt złożony został do budżetu obywatelskiego w porozumieniu ze wszystkimi działającymi w Porębie Spytkowskiej organizacjami. Decyzja zapadła na specjalnie w tym celu zorganizowanym przez sołtysa Adriana Zaleśnego zebraniu. Ponieważ była wcześniej uzgodniona, w związku z tym wszystkie siły społeczne przyczyniły się do jego promowania, co przełożyło się na bardzo dobry wynik osiągnięty w czasie głosowania.

Sołtys nie zorganizował żadnej oficjalnej fety. Nie było więc słynnego przecinania wstęgi, okolicznościowych przemówień Gminnej Zwierzchności, oklasków zgromadzonych mieszkańców, błysku fleszy, stołu szwedzkiego dla zaproszonych gości itp.

Pomimo tego, Plac Rekreacyjny cieszy się ogromną popularnością, a wspaniała niedzielna pogoda spowodowała, że Plac dosłownie pękał w szwach.

Sołtys Adrian Zaleśny nie popada w zarozumiałość. Nie twierdzi: „jam ci to, nie chwaląc się, uczynił”. Wprost przeciwnie, uważa że całość powinna być przyszłym roku jeszcze trochę udoskonalona przez posadzenie jakichś drzewek, może zrobienie chodniczka itp.

brzesko.info.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast