Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » W Przyborowie budują Centrum Kulturalne Wsi

W Przyborowie budują Centrum Kulturalne Wsi

Trwają prace na inwestycji pn. “Przebudowa i modernizacja Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyborowie na potrzeby Centrum Kulturalnego Wsi”. Wykonawca, którym jest Firma Handlowo – Usługowa „BUDOMAT” Henryk Matras z Wojnicza, po wykonanej rozbudowie obiektu do stanu surowego otwartego finalizuje prace związane z wykonaniem i wymianą pokrycia dachowego. Szacunkowa wartość prac na tym projekcie zamyka się kwotą 2 miliony 535 tysięcy 524 złotych, z czego 1 Milion 774 tysiące 800 złotych to środki unijne pochodzące z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach działania 6.2 B Infrastruktura społeczna, w tym edukacyjna i sportowa. Termin zakończenia inwestycji upływa 31 sierpnia 2012 roku.

Powierzchnia użytkowa modernizowanego obiektu remizy OSP w Przyborowie, w ramach prowadzonych prac została podwojona i wynosi 789 metrów kwadratowych.

– Na parterze powstają pomieszczenia dla straży pożarnej w tym m.in. dwa stanowiska garażowe, biuro zarządu OSP z salą szkoleń, pomieszczenie socjalno – szatniowe. Ponadto lokuje się na tym poziomie bibliotekę, klub z kafejką internetową, węzeł sanitarny dostępny z zewnątrz, kotłownię i centralę telefoniczną. Na pierwszym piętrze urządzona zostanie sala konsumpcyjna z zapleczem kuchennym i sanitarnym oraz sala taneczna – wyjaśnia wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak.

Jak zapewniają władze gminy obiekt zostanie kompleksowo doposażony w niezbędny sprzęt i wyposażenie dla prowadzonej w nim działalności. Uroczyste oddanie Centrum do użytku planowane jest jesienią 2012 roku.

ug

Podobne artykuły
“%RELATEDPOSTS%”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast