Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » W sobotę bezpłatnie

W sobotę bezpłatnie

11801314_1057118204312123_1103642409_oNa ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej radni przegłosowali wniosek dyrektora BOSiR o ustanowieniu soboty dniem wolnym od opłat za parkowanie w mieście. Kierowcy mogą się zatem cieszyć. Nie będą musieli w soboty parkując swój pojazd uganiać się za kwitkami i płacić za pozostawienie samochodu na parkingu. – Ta wiadomość powinna ucieszyć kierujących – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka. – Sobota jest dniem, w którym robimy najwięcej zakupów. Teraz będzie można pozostawić auto na dłuższy czas bez wnoszenia opłat – dodaje burmistrz. To dobra wiadomość. Gorszą jest poszerzenie strefy parkingowej o nowe miejsca. Trzeba będzie płacić za parkowanie na miejscach przy końcu ulicy Głowackiego, a więc na ślepej ulicy przed hipermarketem „Śnieżka” oraz na Placu Targowym przy miejscach do handlu warzywami i owocami. Zniesiona zostaje także bezpłatna pierwsza godzina za pozostawienie samochodu na parkingu naprzeciwko Urzędu Miasta. – Parking przed urzędem nadal pozostaje bezpłatny. Tyle tylko, że jest to miejsce bardzo zajęte przez cały dzień. Myślę, że w godzinach porannych jesteśmy w stanie załatwić wszystkie najważniejsze sprawy w urzędach, a parkingi płatne są od godziny 9.00 – informuje burmistrz.

Ustanowienie soboty dniem bezpłatnym na parkingu jest bardzo dobrą wiadomością. Zwłaszcza, że Brzesko jest w czołówce miast w Polsce, które postanowiły w ten sposób.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast