Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » W sobotę TIR-y wjadą na odcinek A4 z Szarowa do Tarnowa

W sobotę TIR-y wjadą na odcinek A4 z Szarowa do Tarnowa

11l 329Samochody ciężarowe będą mogły jeździć od soboty odcinkiem autostrady A4 między Szarowem i Tarnowem w Małopolsce.

GDDKiA informuje, że ciężarówki o masie powyżej 12 ton wjadą na odcinek A4 od węzła Szarów do węzła Tarnów Północ w sobotę przed południem. Samochody ciężarowe będą mogły zjeżdżać z A4 także na węźle w Brzesku.

Ruch od węzła autostradowego na A4 do DK94 w Brzesku będzie odbywał się zmodernizowaną niedawną ulicą Leśną. W związku z tym mieszkańcy Brzeska mogą się spodziewać w tej okolicy utrudnień. Już w chwili obecnej na skrzyżowaniu ul. Wiejskiej i Leśnej tworzą się korki.

Przeciwnicy dopuszczenia tirów na autostradę z Szarowa do Tarnowa krytykują wyliczenia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Bo skoro przez Łapczycę przejeżdża codziennie ok. 7 tys. TIR-ów w każdą ze stron, to dlaczego do Tarnowa autostradą dojedzie ich tylko 700?

W wypowiedzi dla radiakrakow.pl Ryszard Żakowski z GDDKiA: “Nie wszystkie ciężarówki muszą jechać do południowej i wschodniej granicy przez Tarnów. Jest kilka korzystniejszych zjazdów – Bochnia, Brzesko to głównie kierunek Nowy Sącz, mamy później Wojnicz to jest przecież strefa ekonomiczna i wiele innych miejsc gdzie te samochody się rozpraszają. W Łapczycy mamy 7 tysięcy tirów, ale w Woli Dębińskiej za Brzeskiem już tylko 4 tysiące”.

IB/radiokrakow.pl

foto: Olczak

3 komentarze

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast