Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » W Szczurowej powstanie strefa aktywności gospodarczej

W Szczurowej powstanie strefa aktywności gospodarczej

Szczurowa, Tuchów, Zakliczyn i Koszyce – to w tych miejscowościach powstaną nowe strefy aktywności gospodarczej. Na realizację inwestycji gminy otrzymają pieniądze z UE. O szczegółach informował członek Zarządu Stanisław Sorys na specjalnej konferencji prasowej.

Kilkanaście milionów złotych wpłynie do regionu tarnowskiego na budowę stref aktywności gospodarczej – mówił Stanisław Sorys. Zarząd Województwa Małopolskiego wybrał 5 projektów, które mogą liczyć na pieniądze z Unii w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Dodał, że cztery nowe strefy powstaną w regionie tarnowskim, w gminach: Szczurowa (4, 6 mln zł), Tuchów (5,6 mln zł), Zakliczyn (2,9 mln zł) i Koszyce (3,8 mln zł).

Członek Zarządu poinformował, że decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego więcej małych firm będzie mogło się starać o dofinansowanie w konkursie organizowanym przez Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości. Zarząd zdecydował o rozszerzeniu listy podstawowej i przyznaniu dodatkowych 52 mln zł w zakończonym konkursie. Dzięki temu łączna dotacja dla wszystkich projektów wyniesie ponad 100 mln zł, a na liście podstawowej znajdzie się 171 projektów, czyli o 93 projekty więcej niż w pierwotnej wersji.

Zarząd Województwa przyjął 14 projektów firm z powiatu tarnowskiego i miasta Tarnów (m. Tarnów, Rzepiennik Strzyżewski i Żabno) oraz 2 projekty z powiatu dąbrowskiego (Gręboszów i Dąbrowa Tarnowska) – Zarząd Województwa będzie głosował nad przyjęciem projektów z rozszerzonej listy podstawowe, jest zatem szansa na dodatkowe środki – dodał Stanisław Sorys.


malopolskie.pl

Podobne artykuły
“%RELATEDPOSTS%”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast