Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » W trosce o bezpieczeństwo ruchu drogowego

W trosce o bezpieczeństwo ruchu drogowego

received_1176989785653581Pod okiem policjantów młodzież bawiąc się, nabywała wiedzę i umiejętności, potrzebne na drodze.

Turnieje Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i Młodzieżowe Turnieje Motoryzacyjne wpisane są w kalendarz imprez środowiskowych wielu gmin i powiatów. Wynika to z troski o bezpieczeństwo młodzieży, a jednocześnie jest sposobem na naukę właściwych postaw na drodze. Jak jest to ważne w sytuacji coraz większej mobilności ludzi młodych, nikogo nie trzeba przekonywać.

Po  raz drugi zorganizowano pod honorowym patronatem Starosty Brzeskiego, Pana Andrzeja Potępy i Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku, insp. Romana Gurgula Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. Organizatorami byli: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie, Komenda Powiatowa Policji w Brzesku – Wydział Ruchu Drogowego, Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei w Czchowie, Ośrodek Szkolenia Kierowców ,,Sowa”. W zmaganiach turniejowych BRD wzięło udział 7 drużyn gimnazjalnych, a w rywalizacji samochodowej 6 drużyn z trzech szkół powiatowych – Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, Zespołu Szkół w Szczurowej i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie.

Turniejowi towarzyszył duch drużynowej rywalizacji połączony z zabawą i edukacją. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy z zakresu znajomości zasad poruszania się na drogach, a następnie wykonywali zadania na torze przeszkód. Szczególnie wiele emocji budził przejazd z talerzem Stewarda.

Ostateczna klasyfikacja wyłoniła zwycięzców:

W kategorii gimnazjum:

I miejsce – drużyna z PG w Tymowej, klasa II

II miejsce – drużyna z PG w Tymowej, klasa III

III miejsce – drużyna z PG  w Złotej

Zwycięzca indywidualnym Gminnego Turnieju BRD został Jacek Kantek z PG w Tymowej i otrzymał nagrodę główną – rower górski.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – drużyna z ZSP nr 1 w Brzesku

II miejsce – drużyna z ZSP w Czchowie, klasa IV

III miejsce – drużyna z ZSP w Czchowie, klasa III

Zwycięzca indywidualnym Powiatowego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego został Sebastian Kwaśny i otrzymał nagrodę główną – tablet.

Watro zauważyć, że po raz pierwszy w Turnieju wystartowały dziewczęta i znakomicie radziły sobie jako kierowcy. Pionierkami zmagań zostały: Karolina Cępa, Edyta Cabała i Monika Smaga. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast