Nie przegap
Strona główna » Region » W Tuchowie w tym samym czasie chłopiec i dziewczynka

W Tuchowie w tym samym czasie chłopiec i dziewczynka

Pracowity początek nowego roku w Centrum Zdrowia Tuchów. Już 30 sekund po północy urodziło się tu dwoje dzieci. Lekarze i położne mieli pełne ręce pracy. Chłopiec przyszedł na świat siłami natury, dziewczynka przez cięcie cesarskie.    

Pierwszy mieszkaniec regionu, który urodził się w tym roku będzie miał na imię Artur. Jego mama Pani Agnieszka  w godzinę po tym, jak około 19-ej w Sylwestra zaczęły się u niej bóle porodowe, trafiła do szpitala rodzinnego Centrum Zdrowia Tuchów. Wcześniej to także tutaj przyszły na świat jej córki. Dziesięcioletnia Wioletta i pięcioletnia Justyna teraz deklarują, że będą się opiekować bratem. Jak przekonuje Pani Agnieszka poród przebiegał bez utrudnień. A Artur – przynajmniej w pierwszych godzinach po porodzie – okazuje się „bardzo spokojnym i przekochanym dzieckiem”. Chłopiec po urodzeniu ważył 3 650 g, miał 58 cm i otrzymał maksymalną liczbą 10 punktów w skali Apgar. Ocena ta jest wykonywana w celu określenia stanu ogólnego noworodka i  wykrycia ewentualnych nieprawidłowości, wymagających pomocy medycznej. Mama Artura dodaje, że obserwując tuchowską porodówkę od dekady nie sposób nie zauważyć wielu pozytywnych zmian w zakresie poprawy komfortu pobytu i wyposażenia placówki w specjalistyczny sprzęt. – Tylko nastawienie personelu się nie zmienia. Jest wciąż bardzo przyjazny i życzliwy i niech jak najdłużej taki pozostanie – dodaje Pani Agnieszka. 

Rodzice pierwszej mieszkanki regionu, która została zarejestrowana w tuchowskim szpitalu pół minuty po północy mieszkają w Radlnej. Jak przystało na kobietę –  dziewczynka jest nieco drobniejsza. Córka Pani Anny waży 3 350 g i ma 54 cm. Ocena stanu zdrowia według skali Apgar wyniosła 8 punktów, co oznacza, że prognozy także dla tego dziecka są bardzo dobre.

Miniony rok był kolejnym, w którym w porodówkach Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska przyszło na świat więcej dzieci niż rok wcześniej. Choć nie ma jeszcze całorocznej statystyki, już wiadomo, że od stycznia do początku grudnia 2016 w obu miastach przyszło na świat ponad 1800 dzieci.

MK

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast