Don't Miss
Home » Wiadomości » W zdrowym ciele zdrowy duch

W zdrowym ciele zdrowy duch

W budynku Urzędu Gminy Dębno w Woli Dębińskiej odbyły się „Warsztaty Zdrowia dla kobiet”. Spotkanie miało nie tylko charakter informacyjny, ale przede wszystkim edukacyjny i zdrowotny.

W warsztatach wzięły udział mieszkanki gminy Dębno, dla których własne zdrowie jest równie ważne co zdrowie bliskich.

Podczas warsztatów zorganizowano wykład lekarza oraz położnej na temat profilaktyki raka piersi. Natomiast w trakcie wykładu na temat zdrowych nawyków żywieniowych, uczestniczki miały możliwość nauki techniki samobadania piersi na profesjonalnych fantomach, aby dopełnić wiedzę z tematyki dotyczącej profilaktyki nowotworowej. Dodatkowo skorzystały również z profesjonalnej analizy składu ciała oraz obejrzały dwa profilaktyczne filmy.

Warto również podkreślić, że panie w wieku 50-69 lat, które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub 12 miesięcy przy obciążeniu genetycznym, oprócz spotkania edukacyjnego mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii oraz bezpłatnego badania USG tarczycy.

– Każde takie spotkanie to szansa na uratowanie ludzkiego życia – wyjaśnia wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.  – Dziś już niemalże w każdej rodzinie jest osoba, która musi stoczyć ciężką walkę z chorobą nowotworową. Dlatego niezwykle ważna jest profilaktyka, wiedza na temat czynników sprzyjających rozwojowi choroby. Dostępność do badań pełni nieocenioną rolę w jak najszybszej diagnozie, która może uratować życie.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast