Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » W zdrowym ciele zdrowy duch

W zdrowym ciele zdrowy duch

W budynku Urzędu Gminy Dębno w Woli Dębińskiej odbyły się „Warsztaty Zdrowia dla kobiet”. Spotkanie miało nie tylko charakter informacyjny, ale przede wszystkim edukacyjny i zdrowotny.

W warsztatach wzięły udział mieszkanki gminy Dębno, dla których własne zdrowie jest równie ważne co zdrowie bliskich.

Podczas warsztatów zorganizowano wykład lekarza oraz położnej na temat profilaktyki raka piersi. Natomiast w trakcie wykładu na temat zdrowych nawyków żywieniowych, uczestniczki miały możliwość nauki techniki samobadania piersi na profesjonalnych fantomach, aby dopełnić wiedzę z tematyki dotyczącej profilaktyki nowotworowej. Dodatkowo skorzystały również z profesjonalnej analizy składu ciała oraz obejrzały dwa profilaktyczne filmy.

Warto również podkreślić, że panie w wieku 50-69 lat, które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub 12 miesięcy przy obciążeniu genetycznym, oprócz spotkania edukacyjnego mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii oraz bezpłatnego badania USG tarczycy.

– Każde takie spotkanie to szansa na uratowanie ludzkiego życia – wyjaśnia wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.  – Dziś już niemalże w każdej rodzinie jest osoba, która musi stoczyć ciężką walkę z chorobą nowotworową. Dlatego niezwykle ważna jest profilaktyka, wiedza na temat czynników sprzyjających rozwojowi choroby. Dostępność do badań pełni nieocenioną rolę w jak najszybszej diagnozie, która może uratować życie.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast