Don't Miss
Home » Kultura » WAKACJE W BIBLIOTECE

WAKACJE W BIBLIOTECE

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi wakacyjne zajęcia organizowane w Oddziale dla Dzieci brzeskiej Biblioteki. W tym roku przygotowaliśmy wyjątkowe i fascynujące tematy, do których inspiracją była książka.

W ramach wakacyjnych zajęć odbywały się dla czytelników między innymi spotkania o tematyce detektywistycznej. Uczestnicy tych zajęć mieli okazję zamienić się w detektywów prowadzących śledztwa, poznawali tajemnicę szyfrów, rozwiązywali zagadki i odkrywali tajemnice. Dzieci spotykały się również ze st. asp. Bogumiłem Machajem i technikiem kryminalistyki Marcinem Panną. W trakcie spotkań uczestnicy dowiedzieli się na czym polega praca prawdziwych detektywów i obejrzeli profesjonalny sprzęt wykorzystywany w ich zawodzie.

W wakacje odbywały się także zajęcia podróżnicze, podczas których dzieci poprzez doskonałą zabawę poznały odległe kraje. “Byliśmy” m.in. w Indiach. W tą ciekawą i malowniczą podróż zabrali nas zaproszeni goście Shivakumar Shekar wraz z małżonką i córeczką Milanką. Śladami hiszpańskiego żeglarza Ferdynanda Magellana “wyruszyliśmy” w podróż dookoła świata. Na dłużej zatrzymaliśmy się w krainie mody i najsłynniejszej na świecie kuchni ? Francji oraz w kraju z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy w Iranie.

Dla miłośników sportu przygotowaliśmy tydzień o tej tematyce. W trakcie zajęć dzieci poznały historię różnych dyscyplin sportowych, ciekawostki ze świata sportu i sylwetki znanych sportowców. Na świeżym powietrzu odbyły się drużynowe zawody, podczas których dzieci rywalizowały między sobą ucząc się współpracy w grupie.

Mali czytelnicy brali udział również w warsztatach ekologicznych. Pogłębiona wiedza na temat środowiska przyrodniczego i jego ochrony pozwoliła zrozumieć sposoby ponownego użycia odpadów dostępnych w każdym domu. Przedmioty powszechnie uważane za “śmieci” w trakcie zajęć posłużyły jako materiał do rozwijania kreatywności i zdolności manualnych. Dzieci stworzyły praktyczne, dekoracyjne i ciekawe eko-prace.

Dzięki warsztatom kreatywnym uczestnicy dowiedzieli się jak mogą twórczo spędzić czas i przekonali się, że każdy potrafi wymyślić zupełnie wyjątkowe i niepowtarzalne rzeczy.

W ramach wakacji w bibliotece wkroczyliśmy także w wyjątkowy, niesamowity i fascynujący świat zwierząt. To przede wszystkim dzięki Pani Bernadecie Jakubas, która odwiedziła naszą bibliotekę wraz z niezwykłymi zwierzętami: parą Kameleonów jemeńskich i Agam brodatych. Uczestnicy spotkania mieli okazję dotknąć i nakarmić te niespotykane na co dzień zwierzątka. Spotkania z cyklu o zwierzętach urozmaiciło wyjście do sklepu zoologicznego Akara.Art. W trakcie zajęć nie zabrakło również zabaw ruchowych i plastycznych.

Poza zajęciami realizowanymi w ramach tygodni tematycznych, coś dla siebie znaleźli też miłośnicy filmów i komputera oraz gier planszowych. W ramach “Lata z komputerem” czytelnicy mogli “surfować” po Internecie, a także korzystać z gier komputerowych. Trzy razy w tygodniu działała “Wakacyjna Akademia Filmowa”. W tym roku dużą popularnością cieszyły się gry planszowe. Do bibliotecznego “Świata gier i zabaw” codziennie przychodzili czytelnicy na świetną zabawę i zdrową rywalizację.

Nową wakacyjną inicjatywą było “Czytanie na dywanie w języku angielskim” prowadzone przez szkołę EARLY STAGE.

“WAKACJE W BIBLIOTECE” zakończyliśmy filmowym spotkaniem z “Małym Księciem”. We wszystkich bibliotecznych zajęciach uczestniczyło ponad 1200 osób.

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już dzisiaj zapraszamy na wakacje 2018.

Galeria zdjęć <==

Biblioteka Brzesko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast