Nie przegap
Strona główna » Sport » Walne zebranie delegatów PZPN

Walne zebranie delegatów PZPN

Na ten weekend czekało od dawna wielu kibiców piłkarskich w kraju. W piątek rozpoczyna się w warszawskim hotelu Sheraton Walne Zgromadzenie Delegatów PZPN. Ostatnie lata związek nie może zaliczyć do udanych. Reprezentacja Polski nie wzięła udziału w mistrzostwach świata w RPA. Na szczęście mogliśmy zagrać na EURO, ponieważ byliśmy współorganizatorem tych mistrzostw. Jak się okazało udział naszych piłkarzy był najkrótszym z możliwych. Nie zrealizowano podstawowego zadania, którym było wyjście z grupy.

Wpadek piłkarskich i całego zarządu było o wiele więcej, ale nie czas na to by je przypominać. Ostatnia z przełożeniem meczu z Anglią z powodu złej murawy na Stadionie Narodowym przelała czarę goryczy. Prezes Lato nie uzyskał wymaganej ilości popierających go głosów i nie wystartuje w wyborach. Wydaje się, że z pięciu kandydatów na to stanowisko największe szanse mają byli piłkarze Zbigniew Boniek i Roman Kosecki, aczkolwiek cały czas możliwa jest niespodzianka i wybór jednego z kandydatów tzw. „betonu”.  Wszystko okaże się już w ten weekend i poznamy skład nowego zarządu oraz nazwisko nowego prezesa.

Na zjazd wybiera się również jedyny przedstawiciel klubów z byłego województwa tarnowskiego prezes Okocimskiego Czesław Kwaśniak. Prezes nie wybiera się na zjazd jako statysta. Jedzie z głową pełną pomysłów i będzie próbował zawalczyć o prawa klubów pierwszoligowych.


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast