Don't Miss
Home » Sport » Walne zebranie delegatów PZPN

Walne zebranie delegatów PZPN

Na ten weekend czekało od dawna wielu kibiców piłkarskich w kraju. W piątek rozpoczyna się w warszawskim hotelu Sheraton Walne Zgromadzenie Delegatów PZPN. Ostatnie lata związek nie może zaliczyć do udanych. Reprezentacja Polski nie wzięła udziału w mistrzostwach świata w RPA. Na szczęście mogliśmy zagrać na EURO, ponieważ byliśmy współorganizatorem tych mistrzostw. Jak się okazało udział naszych piłkarzy był najkrótszym z możliwych. Nie zrealizowano podstawowego zadania, którym było wyjście z grupy.

Wpadek piłkarskich i całego zarządu było o wiele więcej, ale nie czas na to by je przypominać. Ostatnia z przełożeniem meczu z Anglią z powodu złej murawy na Stadionie Narodowym przelała czarę goryczy. Prezes Lato nie uzyskał wymaganej ilości popierających go głosów i nie wystartuje w wyborach. Wydaje się, że z pięciu kandydatów na to stanowisko największe szanse mają byli piłkarze Zbigniew Boniek i Roman Kosecki, aczkolwiek cały czas możliwa jest niespodzianka i wybór jednego z kandydatów tzw. „betonu”.  Wszystko okaże się już w ten weekend i poznamy skład nowego zarządu oraz nazwisko nowego prezesa.

Na zjazd wybiera się również jedyny przedstawiciel klubów z byłego województwa tarnowskiego prezes Okocimskiego Czesław Kwaśniak. Prezes nie wybiera się na zjazd jako statysta. Jedzie z głową pełną pomysłów i będzie próbował zawalczyć o prawa klubów pierwszoligowych.


IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast