Don't Miss
Home » Wiadomości » Warszawa – historia i nowoczesność

Warszawa – historia i nowoczesność

1 czerwca 2018 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej zawarło umowę z Gminą Czchów na dofinansowanie zadania publicznego pn. „Warszawa – historia i nowoczesność”. Projekt realizowany był w ramach przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, którego głównym celem było promowanie zajęć dla dzieci i młodzieży zapewniających pomoc w nauce, organizację czasu wolnego oraz rozwój zainteresowań. W realizację projektu włączyli się zarówno członkowie Stowarzyszenia jak i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie. Zaplanowano realizację zajęć oraz wyjazdowy finał. Nasza stolica to jedno z najbardziej prestiżowych miast w Europie. To tutaj dzieje historyczne mieszają się z nowoczesnością. Dlatego też organizatorzy zdecydowali, że miasto Warszawa będzie najlepszym wyborem. Dodatkową motywacją było zaproszenie najmłodszych mieszkańców Czchowa na V Festiwal Muzyczny dla dzieci z cyklu „Piosenka, uśmiech i my”, połączony z wręczeniem Orderu Uśmiechu Annie Bernat. W tym miejscu należy wspomnieć, że to właśnie uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie wnioskowali do Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu o nadanie tego odznaczenia Annie Bernat. Jednym z organizatorów festiwalu na Bemowie jest Barbara Kolago-Belerska, która dzięki Zofii Sroce jest częstym gościem w czchowskiej szkole. Spotkania z Barbarą Kolago-Belerską są zawsze rozśpiewane. Uczniowie zachwycają ją swoimi umiejętnościami muzycznymi. W ramach zadania przeprowadzono zajęcia z zakresu kultury ludowej, historii, techniki, przyrody, fizyki oraz tańca ludowego.

Finałem zajęć była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, udział w Festiwalu „Piosenka, uśmiech i my” oraz zwiedzanie Starego Miasta Warszawy. Całe przedsięwzięcie trwało od czerwca, a jego finał odbył się 14, 15 i 16 września 2018 „Mali Czchowianie” był gwiazdą całego wydarzenia. To z nimi ludzie robili sobie zdjęcia. Tuż przed występem czchowska delegacja licząca 8 osób czynnie uczestniczyła w dekoracji nadania Orderu Uśmiechu Annie Bernat. Dziewczynki i chłopcy asystowali Barbarze Kolago-Belerskiej oraz Markowi Michalakowi Rzecznikowi Praw Dziecka. Delegacja wprowadzała na scenę Annę Bernat, odczytywała laudację, wyciskała cytrynę (nie jedną) i podawała cytrynowy sok, który tegoroczna laureatka wypiła z uśmiechem. Po ceremonii na scenie wystąpił Zespół „Mali Czchowianie”. Oprócz zespołu występowały także dzieci ze Szkoły w Rembetrowie, z Warszawy oraz laureaci krajowych i zagranicznych konkursów muzycznych. Organizatorzy festiwalu sprawili miłą niespodziankę publiczności zapraszając Macieja Pola, który oczarował wszystkich swoimi iluzjami. Warto również powiedzieć, że Lajkonik z Czchowa cieszył się największą popularnością i chyba nikt inny w tym dniu nie pozował do tylu zdjęć. Właściwie wszyscy chcieli w jego towarzystwie pozować fotografom.

Zadanie publiczne pn. „Warszawa – historia i nowoczesność” jest współfinansowane przez gminę Czchów.


Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, Elżbieta Ogiela i Paulina Kumorek

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast