Nie przegap
Strona główna » Kultura » Warsztaty artystyczne w GOK Borzęcin

Warsztaty artystyczne w GOK Borzęcin

Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie zaprasza na zajęcia plastyczno-artystyczne związane z plastyką obrzędową Świąt Wielkanocnych. Spotkanie odbędzie się w sali świetlicy GOK w Borzęcinie Górnym dnia 15 marca 2017r. o godz. 16.00.Wykonamy kraszanki,  czyli pisanki barwione w łupkach cebuli na których „wydrapiemy” przeróżne wzory.

Zajęcia poprowadzi  wielokrotnie nagradzana w konkursach regionalnych na pisankę ludową, instruktor GOK Borzęcin Katarzyna Żurek. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych: dzieci, młodzież i dorosłych, którzy chcą spróbować wykonać takie zdobione jajko. GOK zapewnia wybarwione wydmuszki jaj dla uczestników.

Wykonane pisanki  wezmą udział w Gminnym Konkursie Pisanki i Palmy Wielkanocnej, który odbędzie się w GOK Borzęcin w dniu 31 marca 2017r. (piątek).

Kolejną okazją do pochwalenia się pięknie wykonanymi  ozdobami będzie 28. Regionalny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy, organizowany przez: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, Biuro Organizacyjne w Tarnowie, a zaplanowany w dniach 3-8 kwietnia br. w salach wystawienniczy Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, ul. Krakowska.

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie do dnia: 17 marca 2017r. czytelnie i dokładnie wypełnionych kart zgłoszeń dla prac indywidualnych jak również zbiorowych na adres: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, Biuro Organizacyjne w Tarnowie, Rynek 16, 33-100 Tarnów lub mailem: b.rompała@mcksokol.pl

Zgłoszenia można również kierować do GOK w Borzęcinie pod nr tel. 14 6846013, skąd zostanie przesłane zgłoszenie zbiorowe. Regulamin konkursu oraz druki kart zgłoszeniowych można pobrać ze strony internetowej: www.mcksokol.pl

gok

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast