Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Waryś: Tragiczny finał poszukiwań

Waryś: Tragiczny finał poszukiwań

Jak wcześniej informowaliśmy na terenie wyrobiska po żwirowego w miejscowości Waryś prowadzono poszukiwania zaginionego 50 latka, który w dniu wczorajszym nie wrócił do domu. W akcji poszukiwawczej wzięli udział policjanci oraz strażacy. Niestety, finał poszukiwań okazał się tragiczny. Mężczyznę znaleziono martwego w zbiorniku na terenie żwirowni.

Mieszkaniec Gminy Borzęcin przebywał w dniu wczorajszym wspólnie ze znajomymi nad wodą. Dzisiaj o jego zaginięciu została powiadomiona Policja. Prokuratura zajmie się ustaleniem przyczyny i okoliczności śmierci mężczyzny.

Przypominamy!

Służby ratownicze apelują o ostrożność na akwenach wodnych i nie korzystanie z nich w miejscach do tego nie przeznaczonych. Kąpiel w żwirowiskach, na rzekach może zakończyć się tragedią!

Policja apeluje o ostrożność i przypomina kilka zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. 

  • Powinniśmy się kąpać tylko w miejscach strzeżonych.
  • Dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych.
  • Gdy wchodzimy z dziećmi do wody zabezpieczmy je w specjalne rękawki bądź kamizelki.
  • Po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało. W ten sposób unikniemy szoku termicznego.
  • Nie skaczmy “na główkę”. Dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni. Gdy jednak w czasie kąpieli dojdzie już do urazu kręgosłupa, najważniejsze jest, aby ostrożnie przetransportować poszkodowanego na brzeg i koniecznie sprawdzić drożność dróg oddechowych. Natychmiast wezwijmy także pogotowie ratunkowe. Od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie.
  • Materace zostawmy na brzegu – nie wypływajmy na nich na środek jeziora.
  • Nigdy nie wchodźmy do wody nawet po wypiciu najmniejszej ilości alkoholu.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast