Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Waryś: Tragiczny finał poszukiwań

Waryś: Tragiczny finał poszukiwań

Jak wcześniej informowaliśmy na terenie wyrobiska po żwirowego w miejscowości Waryś prowadzono poszukiwania zaginionego 50 latka, który w dniu wczorajszym nie wrócił do domu. W akcji poszukiwawczej wzięli udział policjanci oraz strażacy. Niestety, finał poszukiwań okazał się tragiczny. Mężczyznę znaleziono martwego w zbiorniku na terenie żwirowni.

Mieszkaniec Gminy Borzęcin przebywał w dniu wczorajszym wspólnie ze znajomymi nad wodą. Dzisiaj o jego zaginięciu została powiadomiona Policja. Prokuratura zajmie się ustaleniem przyczyny i okoliczności śmierci mężczyzny.

Przypominamy!

Służby ratownicze apelują o ostrożność na akwenach wodnych i nie korzystanie z nich w miejscach do tego nie przeznaczonych. Kąpiel w żwirowiskach, na rzekach może zakończyć się tragedią!

Policja apeluje o ostrożność i przypomina kilka zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. 

  • Powinniśmy się kąpać tylko w miejscach strzeżonych.
  • Dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych.
  • Gdy wchodzimy z dziećmi do wody zabezpieczmy je w specjalne rękawki bądź kamizelki.
  • Po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało. W ten sposób unikniemy szoku termicznego.
  • Nie skaczmy “na główkę”. Dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni. Gdy jednak w czasie kąpieli dojdzie już do urazu kręgosłupa, najważniejsze jest, aby ostrożnie przetransportować poszkodowanego na brzeg i koniecznie sprawdzić drożność dróg oddechowych. Natychmiast wezwijmy także pogotowie ratunkowe. Od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie.
  • Materace zostawmy na brzegu – nie wypływajmy na nich na środek jeziora.
  • Nigdy nie wchodźmy do wody nawet po wypiciu najmniejszej ilości alkoholu.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast