Don't Miss
Home » Wiadomości » Ważny dzień dla Szkoły w Łękach

Ważny dzień dla Szkoły w Łękach

Resize_of_IGP8601W Łękach, w gminie Borzęcin oddano do użytku nowe boisko wielofunkcyjne. Obiekt powstał w sąsiedztwie budynku szkoły podstawowej, którą kilka lat temu przejęło od gminy Borzęcin do prowadzenia Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w tej miejscowości. Z prezentu najbardziej zadowolone są dzieci, które nie tylko mogą korzystać z nowoczesnych boisk do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej podczas zajęć szkolnych, ale i w czasie wolnym. Zadowoleni są też nauczyciele, którzy mają możliwość lepszej organizacji zajęć, rodzice oraz młodzież. Placówka, która od trzech lat prowadzona jest w nowej formie organizacyjnej stanowi wizytówkę i powód do dumy nie tylko dla mieszkańców Łęk, ale również samorządu gminy.

Koszt budowy boiska wielofunkcyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu to kwota prawie 450 tysięcy złotych. Na realizację zadania gmina pozyskała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w wysokości ponad połowy kosztów inwestycji.

– To kolejne zadanie realizowane przez gminę Borzęcin przy tym obiekcie szkolnym w ostatnim czasie. Równolegle do inwestycji budowy boiska prowadziliśmy prace wewnątrz budynku, które polegały na wymianie kotłowni i modernizacji centralnego ogrzewania. We wcześniejszych latach wykonaliśmy między innymi termomodernizację budynku, remont instalacji elektrycznej, a przy udziale środków funduszu sołeckiego budowę placu zabaw – mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak. – Szkoła w Łękach jest doskonałym przykładem na to, że to co wydaje się niemożliwe, przy zaangażowaniu i społecznej pracy Zarządu i Członków Stowarzyszenia, Dyrekcji i Grona Pedagogicznego Szkoły, Nauczycieli, Pani Sołtys i Mieszkańców, staje się dobrem realnym, namacalnym, na wyciągnięcie ręki. Gratuluję tej trudnej, ale niezwykle efektywnej i pożądanej społecznie pracy.

– Dla naszej społeczności szkolnej jest to chwila wielkiej radości – mówiła podczas otwarcia obiektu Jolanta Rogóż, dyrektor szkoły. – Nie moglibyśmy jednak świętować tej pięknej uroczystości, gdyby nie decyzje i odpowiednie działania podjęte przez lokalne władze samorządowe, na czele z Panem Wójtem Januszem Kwaśniakiem, za co gorąco dziękuję.
Dyrektor Rogóż podziękowała dodatkowo władzom gminy za wszystkie dotychczasowe inwestycje przeprowadzone w budynku szkolnym i jego otoczeniu dzięki, którym dzieci mają dobrą atmosferę do pracy, nauki i wypoczynku. Zwróciła także uwagę na rolę sportu w życiu każdego z nas.

– Nie ulega wątpliwości, że uprawiając sport wdrażamy w swoje życie wiele wartości takich, jak: tolerancję, ducha działania zespołowego, siłę charakteru, poczucie własnej wartości. Stanowi on niezastąpione narzędzie wychowawcze – przypominała dyrektor Rogóż.
Przybyli na uroczystość goście mieli możliwość obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów pod opieką: Małgorzaty Wojtala, Grażyny Legutko, Katarzyny Kusior, Małgorzaty Filipowskiej oraz Krystiana Zycha. Dzieci odegrały wiele scenek kabaretowych i skeczów, a także wykazywały się swoimi zdolnościami tanecznymi, za co otrzymały brawa od zgromadzonych, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele władz gminy Borzęcin i powiatu brzeskiego, pracownicy urzędu gminy, szefowie stowarzyszenia prowadzącego szkołę i nauczyciele emerytowani.

Po występach wszyscy udali się na boisko sportowe, gdzie zorganizowano blok gier i konkursów dla dzieci. Tutaj też, zarówno goście, jak i uczniowie, mieli okazję do wypróbowania swoich umiejętności w konkursie rzutów karnych. Dostępu do bramki strzegł Aleksander Kozioł, na co dzień bramkarz drugoligowego Okocimskiego Klubu Sportowego. Chętnych na strzelanie do bramki było wielu.

– Jestem przekonana, że oddawane boisko będzie dobrze służyć uczniom naszej szkoły, będąc areną ich aktywności ruchowej i rozwijania pasji sportowych oraz innym osobom, zgodnie z ogólnodostępnym charakterem tego obiektu. Wiele zajęć pozalekcyjnych, które musiały się do tej pory odbywać w małej sali gimnastycznej przeniesiona zostanie właśnie tutaj – komentowała Jolanta Rogóż.

Obecni na uroczystości emerytowani nauczyciele dziękując wójtowi Kwaśniakowi za oddawane boisko i pięknie zmodernizowany cały obiekt szkoły prosili o pamięć przy konstruowaniu budżetu gminy Borzęcin w zakresie nowych inwestycji w Łękach w latach następnych. W podobnym tonie wypowiadała się także sołtys miejscowości, Anna Koczwara.

– To ważny dzień dla społeczności wsi Łęki –mówiła pani sołtys. – Cieszę się, bo boisko może służyć zarówno dzieciom, młodzieży, jak i całym rodzinom. Teren jest bezpieczny, pięknie urządzony z ławeczkami na których można usiąść i odpocząć w czasie, kiedy nasze dzieci mają szansę rozwijać swoje pasje sportowe lub po prostu wyszaleć się. To dobra inwestycja. Dzięki dobrej współpracy naprawdę dużo można zrobić.

Przypomnijmy, że w ramach realizacji zadania pn.: „Remont zagospodarowania terenu i boisko wielofunkcyjne z dojściami i małą architekturą przy Szkole Podstawowej w Łękach” wykonano: remont zagospodarowania terenu polegający na wymianie nawierzchni z trylinki na nawierzchnię z kostki brukowej, wymianę ogrodzenia od strony drogi gminnej, remont oświetlenia terenu, budowę boiska wielofunkcyjnego ze sztucznej trawy i dojść z kostki brukowej oraz montaż elementów małej architektury tj. ławek i koszy.

ug

2 komentarze

  1. Kolejny tego typu obiekt w powiecie Brzeskim powstaje tym razem w miejscowości gdzie wg wikipedii mieszka niecałe 700 mieszkańców podczas gdy w mojej miejscowości ani widu ani słychu o pracach nad boiskiem. Jasień ma 4x więcej mieszkańców – więc i 4x więcej ludzi chcących korzystać z nowoczesnych boisk wielofunkcyjnych. Ale to jest POLSKA – sprawiedliwość zawsze mierzona na odwrót 🙂 Pomijam, z Łek jest bardzo niedaleko do boiska w Przyborowiu oraz wkrótce DO SKATEPARKU !!!!!! pozdrawiam i dziękujemy za dyskryminację 😉

  2. Fantastycznie otwórzmy boisko na zimę – logika obecnych władz (albo ktoś tu smaży kiełbasę przedwyborczą)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast