Don't Miss
Home » Wiadomości » Dzień Niepodległości w Brzesku – zdjęcia

Dzień Niepodległości w Brzesku – zdjęcia

Uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę odprawioną w kościele Świętego Jakuba o godzinie 10.30  rozpoczęły się w niedzielę 11 listopada obchody Święta Niepodległości organizowane przez Gminę Brzesko i Starostwo Powiatowe.  Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Nieznanego Żołnierza.

W tym miejscu przedstawiciele brzeskich instytucji, szkół, urzędów, księży z brzeskich parafii, rzemieślników i przedsiębiorców złożyli wiązanki kwiatów. Następnie na Placu Kazimierza Wielkiego odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów z Łysej Góry.
Po południu w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego zebrali się miłośnicy wspólnego śpiewania, wypełniając salę do ostatniego miejsca. W takt muzyki wykonywanej przez Andrzeja Piotrowskiego i siostrę Marię z kościoła Św. Jakuba oraz znanego brzeskiego muzyka Krzysztofa Szydłowskiego wszyscy wspaniale bawili się, śpiewając pieśni i piosenki patriotyczne. Aby śpiewanie nie było zbyt „radosną twórczością” nad wszystkim czuwał jak co roku, prowadzący spotkanie Waldemar Pączek. Głośne śpiewanie wspomagali pracownicy Biura Promocji UM, którzy serwowali gorące kiełbaski z rożna.


IB

Foto-Olczak

Foto. Bogusław Hajduk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>