Don't Miss
Home » Wiadomości » Więcej zachorowań

Więcej zachorowań

sanepidJak twierdzi dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Brzesku Jarosław Foremny sytuacja w zachorowaniach na grypę i choroby rzekomo – grypowe w powiecie jest pomyślna. Jeśli jednak porównamy sytuację z analogicznym okresem roku ubiegłego to zachorowań jest o wiele więcej.

W IV kwartale w roku ubiegłym na terenie naszego powiatu zgłoszono 1777 przypadków. W tym samym okresie w tym roku, licząc do 15 grudnia, zanotowano już 4284 przypadki zachorowań na grypę oraz choroby rzekomo – grypowe. Jarosław Foremny przewiduje, że czwarty kwartał tego roku zakończy się trzykrotnym wzrostem zachorowań w porównaniu z podobnym okresem ubiegłego roku. Powodem takiego stanu rzeczy może być brak naszej czujności, ponieważ pogoda w tym roku nas rozpieszcza. Jest dużo słonecznych i ciepłych dni. Nie ma mrozu i w związku z tym nie ubieramy się odpowiednio ciepło do pory roku, a jednak jest zima i mamy dużo wietrznych dni. To powoduje łatwe przeziębianie się i „chwytanie” infekcji. Także nasza dieta powinna być stosowna, a więc przede wszystkim bogata w witaminy.


IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast