Nie przegap
Strona główna » Kultura » Wielki Maraton Czytania

Wielki Maraton Czytania

Już w najbliższy czwartek – 18 maja 2017 r. o godz. 10.00 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Brzesku rusza IX Wielki Maraton Czytania – tym razem pod hasłem „W świecie fantazji”. Całość potrwa 24-godziny. Jest to impreza cykliczna i jak co roku w szkole spotkają się mali i nieco więksi miłośnicy czytelnictwa.

– Wielkie Maratony Czytania w PSP nr 2 w Brzesku stanowią już trwały element kalendarza imprez szkoły, oraz naszego brzeskiego środowiska lokalnego. Zależy nam na propagowaniu idei rozwoju kultury wysokiej, kontaktu dzieci i dorosłych z książką i jej nieocenionymi zaletami zarówno wychowawczymi jak i intelektualnymi – mówi o Agata Podłęcka – inicjatorka organizacji tej niezwykle ciekawej imprezy, a na co dzień polonistka i znana brzeska animatorka teatralna. 

Dzieciaki wraz z dyrekcją i gronem pedagogicznym serdecznie zapraszają wszystkich rodziców, przyjaciół, znajomych, sympatyków książki i zwolenników osobistych spotkań z ludźmi, zwłaszcza tymi dorastającymi. Celem Wielkiego Maratonu Czytania jest promowanie czytelnictwa wśród uczniów, a przy okazji pokazanie szkoły z innej, mniej oficjalnej strony.

Honorowy patronat nad maratonem objęła małżonka Prezydenta RP – Agata Kornhauser-Duda.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast