Nie przegap
Strona główna » Region » Wierzchosławice. Referendum w sprawie odwołania Wójta Zbigniewa Drąga – nieważne

Wierzchosławice. Referendum w sprawie odwołania Wójta Zbigniewa Drąga – nieważne

Zbigniew Drąg - wierzchosławice - informator brzeski10 stycznia 2016 r. w Gminie Wierzchosławice odbyło się Referendum Gminne w sprawie odwołania Wójta Gminy Wierzchosławice przed upływem kadencji. Mieszkańcy mogli oddać swoje głosy w 8 komisjach. Głosowanie trwało od godz. 7.00 do 21.00. Do głosowania było uprawnionych 8680 osób. Do urn poszło 1597 osób (frekwencja na poziomie 18%).

Ze względu na fakt, że w głosowaniu wzięło udział mniej niż 3/5 osób, które głosowały w wyborach na wójta w wyborach samorządowych w 2014 r. – referendum okazało się nieważne. Aby referendum było ważne musiało by w nim uczestniczyć minimum 2750 osób.

Referendum zostało zorganizowane na wniosek grupy inicjatywnej mieszkańców Gminy Wierzchosławice, którzy zebrali ponad 1100 podpisów pod wnioskiem o jego organizację.

Wójt Gminy Wierzchosławice Zbigniew Drąg wydał w tej sprawie oświadczenie:

Opierając się na wynikach przeprowadzonego referendum w sprawie mojego odwołania, mogę stwierdzić, że jest ono nieważne, z powodu zbyt małej frekwencji. Okazało się, że mądrość zbiorowa Społeczności Gminy Wierzchosławice wygrała. Mieszkańcy nie dali się zmanipulować nielicznej grupie zwolenników byłego wójta Wiesława R. oraz jego radnych.

Chciałbym z tego miejsca podziękować Całej społeczności Gminy Wierzchosławice, za obdarzenie mnie po raz kolejny zaufaniem.

Tak jak wierzyłem – dobro zwyciężyło. Niemniej jednak, zapominając co było złego, w tej kampanii referendalnej, wzywam do współpracy i Tych co byli ze mną, jak i Tych co byli przeciwko mnie. Dotyczy to Wszystkich wraz z Radnymi. RAZEM DAMY RADĘ i wyprowadzimy Naszą Gminę na prostą.

Jeszcze raz dziękuję Wszystkim.

Wójt Gminy Wierzchosławice

Zbigniew Drąg

Foto. Maciej Mazur

1 komentarz

  1. Więcej interesujących informacji na temat inicjatyw referendalnych można uzyskać na portalu referendumlokalne.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast