Don't Miss
Home » Wiadomości » Wieża widokowa na Bocheńcu – foto i video

Wieża widokowa na Bocheńcu – foto i video

Jest szansa, że na najwyższym wzniesieniu koło Brzeska zostanie zbudowana wieża widokowa. Jest to pomysł radnego Krzysztofa Bogusza, który zgłosił go na jednym z posiedzeń Komisji Prawa Porządku Publicznego i Promocji. Zainteresowanie powstaniem obiektu na terenie gminy wyraziły władze miasta.

Najlepszym miejscem na postawienie wieży wydaje się być wzgórze Bocheniec, z którego roztacza się widok właściwie w każdym kierunku, na obszar powiatu brzeskiego i nie tylko. W słoneczne dni podczas dobrych warunków atmosferycznych można zobaczyć zarysy szczytów w Tatrach. Powstanie takiego obiektu mogło by być kolejną ciekawą atrakcją naszej gminy.

W piątek 27 lipca radni Jarosław Sorys, będący także sołtysem Jadownik, na terenie której to miejscowości wznosi się Bocheniec i Krzysztof Bogusz udali się do Racławic, gdzie spotkali się z wójtem Adamem Samborskim, który udostępnił do wglądu dokumentację wieży postawionej w miejscowości Dosłońca.

W poniedziałek 6 sierpnia radni Komisji Prawa i Porządku Publicznego odbyli wyjazdowe posiedzenie i udali się do Jodłówki Tuchowskiej oraz Głobikowej. Podczas tego rekonesansu obejrzeli i zapoznali się z konstrukcją wież widokowych w tych miejscowościach. Radni jednogłośnie przyjęli wniosek o rekomendacji pod obrady Rady Miejskiej propozycji zbudowania wieży widokowej. Przychylny realizacji tej inwestycji jest również burmistrz. Zatem istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że za jakiś czas będziemy mogli podziwiać panoramę polskich gór i Kotliny Sandomierskiej z wieży na Bocheńcu. Teraz czas na kolejne etapy realizacji. Zobaczymy jak sytuacja się potoczy i co przyniesie przyszłość.

Wieża widokowa w Dosłońcach

Wieża widokowa w Głobikowej

Wieża widokowa w Paśmie Brzanki


IB

Foto. Maciej Mazur IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast