Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko: Wigilia dla ubogich i bezdomnych / zdjęcia

Brzesko: Wigilia dla ubogich i bezdomnych / zdjęcia

DSC_0025W niedzielę przedświąteczną już kolejny raz zorganizowano wigilię dla ubogich i bezdomnych w Brzesku. Jak co roku wspólny posiłek przygotowali Państwo Kuralowie, właściciele restauracji „Galicyjska”. Miejsca dla wigilii tym razem użyczyła parafia pod wezwaniem Św. Jakuba i NMP Matki Kościoła w Brzesku. Wszyscy, którzy chcieli wziąć udział w tym uroczystym obiedzie zgromadzili się w dolnym kościele, w auli Chrystusa Króla w niedzielne wczesne popołudnie. Oprócz 140 osób bezdomnych i ubogich z miasta i okolic w auli gościli również księża brzeskich parafii z ich proboszczami, siostry zakonne oraz wiele osób, które przyczyniły się do zorganizowania tego wspaniałego przedświątecznego spotkania.

Wigilijne obiady dla bezdomnych i ubogich organizowane przez Państwa Kuralów i restaurację „Galicyjska” są tradycyjnymi spotkaniami odbywającymi się w okresie Bożego Narodzenia w Brzesku co roku. To wspaniała tradycja nie pozwalająca nam zapominać o tych, których święta niekoniecznie mogą być tak spokojne i radosne jak nasze.

IB

Foto. Bogusław Hajduk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast