Don't Miss
Home » Sport » Windsor 2016: Drugi finał Wojdaka!

Windsor 2016: Drugi finał Wojdaka!

Będzie kolejny finał z udziałem polskiego zawodnika na pływackich mistrzostwach świata w Windsor!

Wojciech Wojdak z czwartym czasem zakończył eliminacje na najdłuższym dystansie stylem dowolnym, uzyskując czas 14:31.06 (szybciej zawodnik z Brzeska pływał tylko w listopadzie podczas Grand Prix Polski w Poznaniu). A zatem do rywalizacji finałowej w tej konkurencji, która odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek, Polak przystąpi na torze numer sześć. Najszybszy rano był mistrz olimpijski i obrońca tytułu mistrzowskiego z Doha Gregorio Paltrinieri. Włoch jest zdecydowanym faworytem tej konkurencji, a potwierdził to wygrywając poranne eliminacje z przewagą aż niespełna sześciu sekund na drugim Koreańczykiem Park Taehwan’em. Rekordzista świata uzyskał w nich rezultat 14:24.39. Do finału z siódmym czasem awansował też brązowy medalista w tej konkurencji z Rio Włoch Gabriele Detti.

Przypomnijmy – w nocy z wtorku na środę polskiego czasu Wojciech Wojdak zajął czwarte miejsce w finale czempionatu globu w Windsor na dystansie 400 m stylem dowolnym, tracąc do trzeciego zawodnika na mecie zaledwie ćwierć sekundy.

Trzymamy kciuki za start Wojtka!

Joanna Kwatera / megatiming.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast