Don't Miss
Home » Wiadomości » Wizyta delegacji Gminy Iwkowa w Selm (Niemcy)

Wizyta delegacji Gminy Iwkowa w Selm (Niemcy)

W dniach 21 – 24 września przedstawiciele Gminy Iwkowa na czele z Wójtem Gminy Iwkowa Bogusławem Kamińskim przebywali w mieście Selm w Niemczech. W składzie naszej delegacji znalazła się grupa przedstawicieli Zespołu Pieśni i Tańca „Iwkowianie”, Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury oraz przedsiębiorców i młodzieży z terenu gminy Iwkowa. Nasza delegacja licząca łącznie 18 osób została przyjęta przez Prezesa Stowarzyszenia Miast Partnerskich Dietera Hartmanna. Wieczorem delegacje francuska, brytyjska i polska wysłuchały referatu ministra do spraw europejskich D.W. Kuschke.

W kolejnym dniu wizyty zorganizowane zostały wyjazdy studyjne mające na celu zapoznanie się z systemem szkolnictwa miasta Selm oraz alternatywnymi sposobami produkcji bioenergii w nowoczesnych elektrowniach. Gospodarze zaprezentowali miejsca gdzie tworzy się bioenergię z odpadów w gospodarstwach rolnych oraz z produkcję energii z odpadów spożywczych w firmie Saria.

Wieczorem odbyło się uroczyste otwarcie i przywitanie delegacji wszystkich państw oraz uroczysta prezentacja przedstawicieli wszystkich krajów, na czele z burmistrzem miasta Selm Mario Löhr

W niedzielę miasto Selm obchodziło swoje święto, organizowane na głównej ulicy miasta – Kreisstrasse, gdzie rozstawiono stoiska z przedstawicielami różnych firm, organizacji i społeczności takich jak m. in. szkoły, twórcy ludowi, myśliwi, przedsiębiorcy itp. Kolejną możliwością prezentacji był również udział w przemarszu pomiędzy stoiskami . Skorzystała z tej okazji również nasza delegacja, która z Zespołem Pieśni i Tańca „Iwkowianie” oficjalnie uczestniczyła w pochodzie. Występ zespołu był świetną prezentacją Gminy Iwkowa i całego naszego regionu i wywołał wielkie zainteresowanie oraz aplauz mieszkańców miasta.

Następnego dnia w godzinach porannych odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli delegacji zaproszonych krajów, mająca na celu podsumowanie tego europejskiego spotkania gości z Francji, Anglii i Polski.

Galeria zdjęć <<<

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast