Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wizyta delegacji Gminy Iwkowa w Selm (Niemcy)

Wizyta delegacji Gminy Iwkowa w Selm (Niemcy)

W dniach 21 – 24 września przedstawiciele Gminy Iwkowa na czele z Wójtem Gminy Iwkowa Bogusławem Kamińskim przebywali w mieście Selm w Niemczech. W składzie naszej delegacji znalazła się grupa przedstawicieli Zespołu Pieśni i Tańca „Iwkowianie”, Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury oraz przedsiębiorców i młodzieży z terenu gminy Iwkowa. Nasza delegacja licząca łącznie 18 osób została przyjęta przez Prezesa Stowarzyszenia Miast Partnerskich Dietera Hartmanna. Wieczorem delegacje francuska, brytyjska i polska wysłuchały referatu ministra do spraw europejskich D.W. Kuschke.

W kolejnym dniu wizyty zorganizowane zostały wyjazdy studyjne mające na celu zapoznanie się z systemem szkolnictwa miasta Selm oraz alternatywnymi sposobami produkcji bioenergii w nowoczesnych elektrowniach. Gospodarze zaprezentowali miejsca gdzie tworzy się bioenergię z odpadów w gospodarstwach rolnych oraz z produkcję energii z odpadów spożywczych w firmie Saria.

Wieczorem odbyło się uroczyste otwarcie i przywitanie delegacji wszystkich państw oraz uroczysta prezentacja przedstawicieli wszystkich krajów, na czele z burmistrzem miasta Selm Mario Löhr

W niedzielę miasto Selm obchodziło swoje święto, organizowane na głównej ulicy miasta – Kreisstrasse, gdzie rozstawiono stoiska z przedstawicielami różnych firm, organizacji i społeczności takich jak m. in. szkoły, twórcy ludowi, myśliwi, przedsiębiorcy itp. Kolejną możliwością prezentacji był również udział w przemarszu pomiędzy stoiskami . Skorzystała z tej okazji również nasza delegacja, która z Zespołem Pieśni i Tańca „Iwkowianie” oficjalnie uczestniczyła w pochodzie. Występ zespołu był świetną prezentacją Gminy Iwkowa i całego naszego regionu i wywołał wielkie zainteresowanie oraz aplauz mieszkańców miasta.

Następnego dnia w godzinach porannych odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli delegacji zaproszonych krajów, mająca na celu podsumowanie tego europejskiego spotkania gości z Francji, Anglii i Polski.

Galeria zdjęć <<<

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast