Don't Miss
Home » Wiadomości » Wizyta Ewy Wachowicz w Szczurowej

Wizyta Ewy Wachowicz w Szczurowej

22 listopada w Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Wachowicz połączone z konkursem kulinarnym.

Spotkanie rozpoczęło się od wywiadu podczas, którego gospodyni programu ,,Ewa gotuje” opowiedziała o początkach pracy w telewizji, podróżach, gotowaniu oraz książkach.  Pierwsza publikacja ,,Słodki świat Ewy Wachowicz”, powstała z zapisków kulinarnych zbieranych od dziecka. Pozostałe książki to pokłosie mojego programu. Cześć z nich to dania, sałatki i ciasta mojego autorstwa, a część to przepisy nadesłane przez widzów – mówiła Ewa Wachowicz.  

Ważnym punktem wydarzenia był konkurs, którego celem była promocja regionalnych smaków oraz powrót do tradycji kulinarnych. W kuchennych zmaganiach wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości: Dołęga, Zaborów, Pojawie, Kwików, Wrzępia oraz Strzelce Wielkie.  Jury w składzie: Ewa Wachowicz – ekspert kulinarny, Andrzej Potępa – Starosta Powiatu Brzeskiego oraz Marian Zalewski – Wójt Gminy Szczurowa oceniało smak, trudność wykonania oraz sposób serwowania. Wyróżnienie otrzymały Koła Gospodyń Wiejskich ze Wrzępi oraz Dołęgi. Na zwycięskich stołach znalazły się: tort mięsny, sernik kajmakowy (KGW Dołęga) oraz dyźny żurek z okrasą i luzowana kura faszerowana (KGW Wrzępia).

Przygotowując konkursowe menu zależało nam, aby połączyć tradycję z innowacją. Pomyślałyśmy o chlebie, który nasze babcie wypiekały w domu. Padło na chleb ziołowy, który latem skradł moje serce i do tej pory często gości na stole podczas rodzinnych spotkań mówiła Joanna Kawiorska z KGW Dołęga.

W trakcie spotkania można było kupić najnowszą publikację ,,Ewa Wachowicz. Obiady” podpisaną przez autorkę oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie z gwiazdą.

,,Wspólne spotkania sprzyjają nawiązywaniu przyjaźni. To świetna okazja do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń. Z takich właśnie spotkań rodzą się kolejne pomysły na dalsze działania w środowiskach lokalnych” – mówiła Dorota Jopek KGW Wrzępia.

Spotkanie poprowadziła Elżbieta Solak. Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Brzesku, Gmina Szczurowa oraz Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.

Szczurowa. Spotkanie autorskie z Ewą Wachowicz.

Opublikowany przez Informator Brzeski na 22 listopada 2017

ES

Fot. Maciej Mazur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast