Don't Miss
Home » Region » Wizyta Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser – Dudy w Milówce

Wizyta Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser – Dudy w Milówce

W piątek 16 listopada 2018r. Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Faustyny w Milówce z filią domosławickiej Państwowej Szkoły Muzycznej   miała zaszczyt gościć Panią Prezydentową Agatę Kornhauser  – Dudę.

W spotkaniu uczestniczył Burmistrz  Wojnicza Pan Tadeusz Bąk oraz  Pani Maria Chodkiewicz –  Prezes organu prowadzącego szkołę , którym jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich  z siedzibą w Częstochowie.

Pierwsza Dama przyjęła zaproszenie do szkoły w ramach ogólnopolskiej kampanii „ Cała Polska czyta dzieciom”. Po przywitaniu  przez Pana Burmistrza,  dzieci i dyrektora szkoły Martę Bocheńską, Małżonka Prezydenta RP udała się do sali  oddziału   przedszkolnego, gdzie  przeczytała dzieciom legendę „O Lechu, Czechu i Rusie” oraz  przeprowadziła  rozmowę związaną z treścią utworu.

Następnie Pani Prezydentowa spotkała się z uczniami z klas od  pierwszej do ósmej oraz z  uczniami  filii szkoły muzycznej działającej w szkole podstawowej w Milówce. Wysłuchała koncertu przygotowanego przez uczniów szkoły podstawowej oraz przez  zespół  instrumentalno  – wokalny szkoły muzycznej  pod kierownictwem  pana Łukasza Romańskiego, nauczyciela gry na perkusji.

W dalszej części wizyty Pani Prezydentowa spotkała się z nauczycielami, z przedstawicielami  Rady Rodziców oraz z zaproszonymi gośćmi.

Po wpisie do Księgi Pamiątkowej i wymianie  upominków  Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich Pani Maria Chodkiewicz wręczyła Pani Prezydentowej  „Złotą Tarczę”, najwyższe wyróżnienie, którym Zarząd Stowarzyszenia honoruje osoby działające na rzecz wychowania katolickiego dzieci i młodzieży oraz promujące ich rozwój kulturalny.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pani Prezydentowa Agata Kornhauser – Duda w rozmowie z nauczycielami i rodzicami poruszała tematy, świadczące o Jej ogromnym zaangażowaniu w sprawy edukacji w zakresie ogólnopolskim i lokalnym, dotyczącym szkoły w Milówce. Wszyscy uczestnicy wizyty odczuli serdeczność Pani Prezydentowej oraz widzieli Jej radość ze spotkania z dziećmi.

Dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klas od pierwszej do ósmej oraz uczniowie filii szkoły muzycznej w Milówce otrzymali od Pani Prezydentowej zaproszenie do Pałacu Prezydenta w Warszawie.

um

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast