Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wizyta Świętego Mikołaja w Górce

Wizyta Świętego Mikołaja w Górce

Każdego roku Górka zajmuje szczególne miejsce na trasie Świętego Mikołaja. Wiedzą o  tym doskonale dzieci i w sobotę  3 grudnia zgromadziły się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce, z wielką niecierpliwością wypatrując przybycia niezwykłego gościa.  Czas oczekiwania wypełniło wiele atrakcji.

 Prezes OSP Górka, pan Piotr Mikuś, powitał wszystkie dzieci oraz rodziców i  zaprosił do wspólnej zabawy, informując przy tym, że Święty Mikołaj jest już niedaleko. Ta informacja wprawiła dzieci w podekscytowanie i co pewien czas, spoglądając na drzwi nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków. 

Dziewczęta ze Stowarzyszenia Aktywator ze Szczurowej  przygotowały szereg zabaw dla dzieci. Były różnego rodzaju konkursy, gry, zabawy z chustą, malowanie twarzy oraz dmuchany basen wypełniony piłeczkami. O oprawę muzyczną i techniczną zadbał Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, pan Grzegorz Zarych.

Kolejnym punktem zabawy, a jednocześnie oczekiwania na przybycie gościa, były konkursy dla dzieci i ich rodziców prowadzone przez panią Paulinę Dudę – animatorkę fitness. Podczas różnego rodzaju gier i konkurencji uczestnicy byli nagradzani przez prowadzącą słodyczami.

Znaczącą rolę w organizacji imprezy odegrała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Górki, która zajęła się rozprowadzeniem zaproszeń wszystkim dzieciom z Górki, Rząchowej i Kopaczy Wielkich. Ponadto, przygotowała poczęstunek dla dzieci i ich rodziców oraz aktywnie uczestniczyła w zabawie z dziećmi.

Po blisko trzygodzinnej zabawie pojawił się Święty Mikołaj z wielkim worem prezentów. Dzieci zgromadziły się wokół niego i z wielką radością oczekiwały na upominki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Nie zapomniał również o dziewczętach i chłopcach z MDP Górka. Następnie, życząc wszystkim Wesołych Świąt, Święty Mikołaj odjechał swoim powozem z reniferami. Będziemy oczekiwać go za rok.

Ochotnicza Straż Pożarna w Górce serdecznie dziękuje Dyrektorowi GCKCiS w Szczurowej, panu Grzegorzowi Zarychowi, dziewczętom ze Stowarzyszenia Aktywator ze Szczurowej, a przede wszystkim Rodakom z Towarzystwa Ratunkowego Górka w Chicago za pomoc w realizacji imprezy.

OSP GÓRKA

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast