Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Właściwa postawa obywatela – kolejny nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu

Właściwa postawa obywatela – kolejny nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu

Policjanci z Brzeska zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwym. Sprawca został zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie jednego z mieszkańców, który zaniepokojony stanem, w jakim znajduje się mężczyzna siedzący za kierownicą, natychmiast zaalarmował policjantów.

Nie po raz pierwszy mieszkańcy powiatu brzeskiego reagują na nietrzeźwych kierowców, którzy stanowią potencjalne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Tym razem o takich przypuszczeniach policjanci zostali powiadomieni w środę (14.11) po godz. 17.00. Zgłaszający widząc niebezpieczne manewry kierowcy seata, który omal nie uderzył w jego samochód oraz inne, stojące w pobliżu, zatrzymał się. Podszedł do kierującego seatem, jednak mężczyzna był w takim stanie, że nawet rozmowa z nim nie była możliwa. W takiej sytuacji ani chwili nie wahał się, żeby zadzwonić na numer alarmowy. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce i zbadali stan trzeźwości kierowcy seata okazało się, że 27-latek ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast