Don't Miss
Home » Wiadomości » Wodociągowanie w gminie Iwkowa

Wodociągowanie w gminie Iwkowa

iwkowaKończy się I i II etap budowy wodociągów komunalnych. Budowa była możliwa przy wykorzystaniu środków europejskich. Jak do tej pory zakończyło się około 80 % prac związanych z tym przedsięwzięciem. Całość powinna zakończyć się w czerwcu przyszłego roku. – Ci, którzy potrzebowali wodę już teraz mają ją doprowadzoną – cieszy się wójt gminy Bogusław Kamiński. – Tym, którzy muszą jeszcze poczekać, myślę że mogę obiecać dostawę wody w pierwszym półroczu przyszłego roku – dodaje wójt.

Chociaż prace nadal trwają, to jednak można było uruchomić część wodociągu, tak aby grupa mieszkańców mogła już z niego korzystać. Wszystko odbyło się w ramach rozruchu inwestycji. Do tej pory położono już ponad 20 kilometrów rur. Łącznie wybudowanych zostanie 26 kilometrów. – Woda w gminie jest doprowadzona i to nie jest problem – mówi wójt Kamiński. – Problemem jest jej niedobór wtedy, kiedy rok jest suchy. Ten nowo budowany wodociąg oraz ten, który zostanie zrealizowany w III etapie będą służyły uzupełnieniu tych niedoborów. III etap znajduje się w tej chwili w fazie ustaleń wstępnych i projektowych. Nie potrafię w tej chwili powiedzieć, kiedy rozpocznie się jego realizacja, ale mogę zapewnić, że będziemy chcieli, aby to nastąpiło jak najszybciej. Ten ostatni etap obejmie Iwkową i Porąbkę Iwkowską w kierunku Wojakowej – kończy wypowiedź wójt.

W pierwszym etapie zwodociągowanie zostały Kąty, Drużków, Połom Mały i częściowo Iwkowa w tak zwanym przysiółku Pagórek. W pierwszych dwóch etapach wpiętych do inwestycji zostanie 250 domostw. Koszt przedsięwzięcia wyniesie 3 miliony 200 tysięcy złotych.

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast