Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wodociągowanie w gminie Iwkowa

Wodociągowanie w gminie Iwkowa

iwkowaKończy się I i II etap budowy wodociągów komunalnych. Budowa była możliwa przy wykorzystaniu środków europejskich. Jak do tej pory zakończyło się około 80 % prac związanych z tym przedsięwzięciem. Całość powinna zakończyć się w czerwcu przyszłego roku. – Ci, którzy potrzebowali wodę już teraz mają ją doprowadzoną – cieszy się wójt gminy Bogusław Kamiński. – Tym, którzy muszą jeszcze poczekać, myślę że mogę obiecać dostawę wody w pierwszym półroczu przyszłego roku – dodaje wójt.

Chociaż prace nadal trwają, to jednak można było uruchomić część wodociągu, tak aby grupa mieszkańców mogła już z niego korzystać. Wszystko odbyło się w ramach rozruchu inwestycji. Do tej pory położono już ponad 20 kilometrów rur. Łącznie wybudowanych zostanie 26 kilometrów. – Woda w gminie jest doprowadzona i to nie jest problem – mówi wójt Kamiński. – Problemem jest jej niedobór wtedy, kiedy rok jest suchy. Ten nowo budowany wodociąg oraz ten, który zostanie zrealizowany w III etapie będą służyły uzupełnieniu tych niedoborów. III etap znajduje się w tej chwili w fazie ustaleń wstępnych i projektowych. Nie potrafię w tej chwili powiedzieć, kiedy rozpocznie się jego realizacja, ale mogę zapewnić, że będziemy chcieli, aby to nastąpiło jak najszybciej. Ten ostatni etap obejmie Iwkową i Porąbkę Iwkowską w kierunku Wojakowej – kończy wypowiedź wójt.

W pierwszym etapie zwodociągowanie zostały Kąty, Drużków, Połom Mały i częściowo Iwkowa w tak zwanym przysiółku Pagórek. W pierwszych dwóch etapach wpiętych do inwestycji zostanie 250 domostw. Koszt przedsięwzięcia wyniesie 3 miliony 200 tysięcy złotych.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast