Nie przegap
Strona główna » Sport » Wojciech Wojdak z czwartym medalem Mistrzostw Polski!

Wojciech Wojdak z czwartym medalem Mistrzostw Polski!

wojdakJak informuje serwis naszemiasto.pl / Oświęcim – 18-letni Wojciech Wojdak, zawodnik Unii Oświęcim, swój udział w pływackich seniorskich mistrzostwach Polski na krótkim basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim, zamknął czterema medalami. W ostatnim dniu imprezy dorzucił srebrny „krążek”, na 200 m stylem dowolnym. Wcześniej cieszył się z mistrzostwa kraju na: 400 m, 1500 m i 800 m tym samym stylem.

Wojdakowi srebrny medal zapewnił wynik 1.46,49. Wygrał Jan Świtkowski ze Skarpy Lublin (1.44,14), a miejsce na najniższym stopniu podium przypadło Dawidowi Zielińskiemu z MKP Szczecin (1.46,60).

– Wbrew pozorom 200 m jest trudnym dystansem – tłumaczy Przemysław Ptaszyński, trener zawodnika. – To już nie sprint, ale jeszcze też nie długi dystans, a właśnie w nich Wojtek czuje się najlepiej. W „dwusetce” trzeba umiejętnie połączyć sprint z wytrzymałością i on potrafił to zrobić.

Oświęcimski szkoleniowiec realnie ocenia szanse swojego zawodnika, więc nie liczył na czwarty złoty krążek.

– Przestrzegałem Wojtka przed startem, żeby nie przeszarżował, bo Świtkowski jest poza jego zasięgiem. On ściga się w płetwach – mówi z uśmiechem trener Ptaszyński, starając się obrazowo oddać szybkość zawodnika z Lublina. – Srebrny medal był dla Wojtka Wojdaka zadaniem realnym do wykonania. Tak też się stało. Ustanowił swój nowy życiowy wynik, poprawiając się prawie o sekundę, więc to jest dla niego najważniejsze.

Przypomnijmy, że pochodzący z Maszkienic (gmina Dębno) Wojciech Wojdak – a obecnie zawodnik Unii Oświęcim zaczynał przygodę z pływaniem w brzeskim “Wikingu” jako wychowanek Marcina Kacera.

Serdecznie gratulujemy!

za naszemiasto.pl / Oświęcim

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast