Nie przegap
Strona główna » Sport » Wojciech Wojdak z rekordem Polski / Podium było blisko

Wojciech Wojdak z rekordem Polski / Podium było blisko

wojdak2 grudnia 2015 r. podczas odbywających się w Netanji (Izrael) Mistrzostw Europy był okazją do fantastycznego debiutu na mistrzostwach Europy w pływaniu na krótkim basenie dla pochodzącego z Maszkienic zawodnika Unii Oświęcim. Wojciech Wojdak stworzył świetne widowisko w finale 400 m stylem dowolnym, długo przewodził stawce najlepszych zawodników Starego Kontynentu, poprawił rekord Polski, ale ostatecznie nie zdołał stanąć na podium. Zabrakło zaledwie kilkudziesięciu setnych sekundy.

Wojdak rewelacyjnie rozpoczął walkę o medale. Bardzo szybko objął prowadzenie, którego nie oddał przez całą pierwszą część dystansu. Dopiero po nawrocie na półmetku wyścigu wyprzedził go mistrz świata z ubiegłego roku, Peter Bernek. Węgier rozpoczął szarżę na najwyższy stopień podium, natomiast Polak walczył o utrzymanie drugiej pozycji. Po 250 metrach wciąż miał sporą przewagę nad rywalami i płynął niemal trzy sekundy szybciej od tempa na rekord Polski! Lokatę wicelidera zawodnik Unii Oświęcim zajmował nawet na przedostatnim nawrocie, ale finiszowe metry zdecydowanie szybciej pokonali jego rywale, ostatecznie spychając go na piątą pozycję. Jego wynik, 3:37.57, wystarczył jednak, by po sześciu latach poprawić osiągnięcie Pawła Korzeniowskiego z mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim o dwadzieścia jeden setnych sekundy!

Rywalizację wygrał Bernek, który na finiszu zanotował czas 3:35.46 i o pół sekundy wyprzedził Paula Biedermanna. Na kolejnych dwóch pozycjach znaleźli się Gabriele Detti z Włoch (3:37.22) oraz Henrik Christiansen z Norwegii (3:37.26).

Przypomnijmy, że pochodzący z Maszkienic (gmina Dębno) Wojciech Wojdak – a obecnie zawodnik Unii Oświęcim zaczynał przygodę z pływaniem w brzeskim “Wikingu” jako wychowanek Marcina Kacera.

Serdecznie gratulujemy!

news.megatiming.pl / IB

1 komentarz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast