Don't Miss
Home » Sport » Wojciech Wojdak ze złotymi medalami na dystansach 400 m oraz 1500 m Grand Prix Pucharu Polski

Wojciech Wojdak ze złotymi medalami na dystansach 400 m oraz 1500 m Grand Prix Pucharu Polski

W dniach od 25 do 26 listopada 2018 r. na Termach Maltańskich w Poznaniu odbyła się kolejna edycja zawodów z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski. W imprezie wystartowało wielu znakomitych pływaków, w tym medaliści mistrzostw świata i Europy. W zmaganiach nie zabrakło również Wojciecha Wojdaka który ostatecznie wywalczył dwa złote medale na dystansach 400 m oraz 1500 m.

Wicemistrz świata z Budapesztu rozpoczął zmagania od konkurencji 1500m stylem dowolnym, która zamykała pierwszego dnia poranną potyczkę na poznańskiej pływalni. Wojdak nie miał właściwie w tym wyścigu żadnej konkurencji, a drugiego na mecie Macieja Jurę wyprzedził o ponad czterdzieści dwie sekundy. Tylko reprezentantowi Bosiru Brzesko udało się złamać granicę piętnastu minut, a wynik 14:59.25 dał mu 838 pkt.

Z kolei drugiego dnia do ostatnich metrów dosłownie toczył się bój o triumf w poznańskich zawodach wśród mężczyzn. To wyniki uzyskane w konkurencji 400m stylem dowolnym zadecydowały znów o wszystkim. Wojdak już po pierwszych stu metrach wysforował się na wyraźne prowadzenie, choć Kacper Majchrzak robił co mógł, aby zawodnik z Brzeska nie odpłynął mu za daleko. Startujący ostatnio rewelacyjnie i na tym dystansie Poznaniak stracił do zwycięzcy tego wyścigu Wojdaka niemal dokładnie półtorej sekundy.

Aktualnie Wojtek Wojdak szykuje się do wyjazdu na Mistrzostwa Świata na krótkim basenie w Chinach. Zawody odbędą się w miejscowość Hangzhou od 11-16 grudnia 2018.

IB / megatiming.pl/fb:wojdak.swimmer

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast