Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wojewódzkie Dożynki w Porąbce Uszewskiej

Wojewódzkie Dożynki w Porąbce Uszewskiej

W tym roku dożynki wojewódzkie odbędą się na terenie Gminy Dębno. Delegacje z całej Małopolski gościć będzie Porąbka Uszewska.

O przyznanie gminie miana gospodarza dożynek wojewódzkich w tym roku zabiegały władze samorządowe. Pomysł ten poparło też Starostwo Powiatowe w Brzesku. Wniosek w tej sprawie trafił do wszystkich członków Zarządu Województwa. Argumentem, który przeważył o przyznaniu uroczystości gminie było doświadczenie w organizacji dużych imprez kulturalnych (to właśnie tutaj od wielu lat odbywa się Turniej Rycerski gromadzący co roku kilkanaście tysięcy widzów i wielu uczestników). Ważnym było również to, że w gminie Dębno kultywuje się obyczaje i kulturę ludową. Gmina jest gospodarzem przeglądu folklorystycznego „Krakowiaczek”, który co roku odbywa się w Łoniowej. Kolejny odbył się na początku czerwca i zgromadził wielu wykonawców i dużą publiczność.

Trafiło to do przekonania władzom wojewódzkim i  przesądziło o pozytywnej decyzji, aby gminie przyznać organizację dożynek.

Samorządowe władze nie kryją zadowolenia z akceptacji propozycji przez władze województwa.


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast