Nie przegap
Strona główna » Region » Wojewódzkie zmagania BRD

Wojewódzkie zmagania BRD

Dwa dni zmagań eliminacji wojewódzkich w ramach XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na Miasteczku w Mikluszowicach pod Honorowym Patronatem Pana Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego już za nami. Zmagania uczniów 20 szkół podstawowych i 23 szkół gimnazjalnych odbyły się pod bacznym okiem policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie i Komendy Powiatowej w Bochni oraz sędziów z Polskiego Związku Motorowego, którymi byli: Zbigniew Kogut – sędzia główny, Stanisław Skałka, Piotr Kutrzeba, Jan Stankiewicz.

Zawodników z opiekunami i zaproszonych gości bardzo serdecznie przywitała Pani Dyrektor Angelika Świerblewska, która życzyła wszystkim uczestnikom udanego startu. Jubileuszowy turniej otworzył uroczyście Wójt Gminy Drwinia – Jan Pająk, który życzył zawodnikom sukcesów.

Turniej rozpoczęły zmagania testowe, w których uczestnicy zawodów musieli wykazać się znajomością Kodeksu Ruchu Drogowego. Kolejne etapy polegały na przejechaniu toru przeszkód na Orliku, bezpiecznym oraz zgodnym z przepisami pokonaniu wylosowanych tras na Miasteczku Ruchu Drogowego. Ważnym etapem zmagań był praktyczny pokaz udzielania pierwszej pomocy. W pierwszym dniu zawodnicy musieli udzielić pomocy przedmedycznej poszkodowanemu w wypadku rowerowym, a w drugim – osobie z odciętą ręką. Rywalizacja była bardzo zacięta, a walka wyrównana. Drużynom sprzyjała pogoda, która pozwoliła na przejazdy rowerowe na świeżym powietrzu.

Ostatecznie wśród szkół podstawowych najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej ze Stronia, II – reprezentanci Wietrzychowic, a III – drużyna z Ropy. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach reprezentujący powiat bocheński zajęli wysokie IV miejsce. To ogromny sukces: Dagmary Dziedzic, Dominiki Dziedzic, Jakuba Sądla i Macieja Stycznia, którzy w Turnieju BRD wystąpili pierwszy raz i od razu zwyciężyli w etapie gminnym i powiatowym docierając do finału wojewódzkiego. Opiekunem drużyny była Pani Marta Piwowarczyk.

Świetny wynik uzyskali gimnazjaliści z Mikluszowic, którzy ostatecznie uplasowali się na wspaniałym II miejscu, tuż za reprezentacją z Zakrzowa, a wyprzedzając drużynę z Kościelca. Uczniowie z Gimnazjum w Mikluszowicach to doświadczona drużyna, która w ubiegłym roku reprezentowała Małopolskę w finale ogólnopolskim. Gimnazjum w Mikluszowicach i równocześnie powiat bocheński reprezentowali: Angelika Zdebska, Karol Kowalski i Konrad Ziółko. Opiekunem drużyny była Pani Kinga Capik-Majcher. Powiat bocheński reprezentowała również drużyna z Nieszkowic Wielkich, która w eliminacjach wojewódzkich zajęła V miejsce.

Na zwycięzców czekały puchary, medale, atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe grawertony.
Pierwszy dzień jubileuszowego turnieju był wyjątkowy dla osób zaangażowanych w budowanie postaw bezpieczeństwa w ruchu drogowym, którzy zostali nagrodzeni przez Polski Związek Motoryzacyjny. Odznaczenia wręczał Prezes małopolskiego oddziału PZM – Marek Rutkowski. Złotą Odznakę otrzymał Zbigniew Kogut; srebrną – Joanna Biel-Radwańska, Krzysztof Dymura, Jan Gębala, Adam Kozłowski, Jan Pająk, Wiesław Rokowski, Stanislaw Skałka, Jan Stankiewicz, Władysław Szydłowski, Angelika Świerblewska i Małgorzata Widełka; brązową – Grzegorz Mliczek, Piotr Kutrzeba i Janusz Nowobilski.

W pierwszym dniu eliminacji zawodnikom z całej Małopolski kibicowali: Wójt Gminy Drwinia – Jan Pająk, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w KWP w Krakowie – podinsp. Krzysztof Dymura, Komendant Miejski Policji w Tarnowie- mł. insp. Mariusz Dymura, Komendant Powiatowy Policji w Bochni – mł. insp. Tadeusz Stachak, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego – asp. szt. Jacek Sobiecki, podkom. Joanna Biel-Radwańska, podinsp. Jarosław Bator i mł. asp. Janusz Nowobilski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, nadkom. Agnieszka  Sałkowska  z Komendy Głównej Policji w Warszawie, Wioletta Skoczylas – starszy wizytator Kuratorium Oświat w Krakowie, Monika Kwiatkowska – starszy specjalista ds. Oświaty, Ferdynand Gawron – starszy wizytator Kuratorium Oświat w Krakowie, Marek Dworak – Dyrektor MORD w Krakowie i Sekretarz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowym, Małgorzata Widełka – specjalista BRD MORD w Krakowie, Marek Rutkowski – Prezes PZM Zarząd Okręgowy w Krakowie, Leszek Zabiegała – Sekretarz Gminy Drwinia, Roman Gołębiowski – Przewodniczący Rady Gminy Drwinia oraz Radni Gminy Drwinia: Leszek Machaj, Stefan Styczeń,  Józefa Bukowiec, Krystyna Machaj, Jan Aksamit, Stefan Migas, Dyrektorzy szkół Gminy Drwinia: Ewę Madej, Ewa Krysa-Zielińska, Agnieszka Skoczek i Barbara Gondek-Matusik, Władysława Nowak – wieloletnia Dyrektor ZSP, Marta Dziedzic – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Krzysztof Satoła – Ergo HESTIA. W drugim dniu dołączyli: Artur Puciłowski – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie, Mateusz Kracik – Zastępca Wójta Gminy Drwinia, Wiesław Pajor – Dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwo Powiatowe w Bochni, podinsp. Robert Dudek – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bochni, Paweł Skrzyński
z MORD w Tarnowie.

Turniej został wsparty przez sponsorów: Gminę Drwinia, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polski Związek Motorowy, Firmę Gomar Stal – Państwo M. i M. Lemiowscy, sieć sklepów SPAR – Panów: Wojciecha Jacha i Krzysztofa Kuklicza, Krakowski Bank Spółdzielczy Oddział w Drwini, Firmę Swornowski Bramy i Ogrodzenia, Firmę Ergo – Hestia Pana Krzysztofa Satoły.

Pani Dyrektor Angelika Świerblewska pogratulowała zwycięzcom sukcesów, podziękowała wszystkim sponsorom, którzy wsparli turniej oraz nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach za zaangażowanie i pomoc w organizacji zawodów.

Drużynom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach i ich opiekunom składamy gratulacje i dziękujemy za wspaniałe emocje, które dzięki nim były również naszym udziałem!

ug

Fot. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast