Don't Miss
Home » Region » Wojnickie zimowisko 2018

Wojnickie zimowisko 2018

Dzięki finansowemu wsparciu burmistrza Wojnicza – Tadeusza Bąka, już po raz kolejny odbywa się zimowisko dla najmłodszych mieszkańców z terenu gminy Wojnicz. W zimowisku odbywającym się w pierwszym tygodniu ferii bierze udział l60 dzieci. Organizator – Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Wojniczu z panią Dyrektor Magdaleną Sakowską na czele przygotowali wiele atrakcyjnych zajęć, dzięki którym uczniowie mogą bezpiecznie i w ciekawy sposób spędzić wolny czasu.

Uczestnicy zimowiska mają okazję m.in. odwiedzić Zakątek Urwisów, Figle Migle, wykazać się sprawnością na ścianie wspinaczkowej, uczestniczyć w lekcji karate w Tarnowie i zagrać w piłkę na sali gimnastycznej.

Obok zajęć typowo rekreacyjnych w programie zimowiska znalazły się także propozycje o charakterze edukacyjnym, dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci. W ich ramach odbywają się warsztaty plastyczne, kulinarne i taneczne a także projekcja filmu w kinie Wawel.

Uczestniczy zimowiska korzystając z bonu kultury wezmą udział w warsztatach pt.: ,,Jak czytać portret staropolski” w Ratuszu w Tarnowie oraz w Muzeum Witosa w Wierzchosławicach zatytułowanych: ,,Wspomnienia ze szkolnej ławy”.

Radosna atmosfera i pozytywne komentarze dzieci są dowodem na to, iż tego typu spędzanie wolnego czasu podczas ferii jest świetną alternatywą dla komputera i telewizji. Niewątpliwie zajęcia zapewniane podczas zimowiska pobudzają w uczniach ciekawość, edukują oraz poprawiają sprawność fizyczną.

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast