Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wola Dębińska. Erasmus+ „Join us and Move”

Wola Dębińska. Erasmus+ „Join us and Move”

img_8067Czwarte spotkanie w ramach realizowanego w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej projektu Erasmus+ „Join us and Move” odbyło się w dniach 18-23 stycznia 2016 r. w urokliwym włoskim miasteczku Ariano Irpino. Gospodarze życzliwie przyjęli przedstawicieli partnerskich szkół z Litwy, Niemiec, Turcji, Hiszpanii i Polski. Naszą szkołę reprezentowało 5 gimnazjalistek: Karolina Płaneta, Julia Duch, Natalia Sumara, Weronika Węgrzyn i Maria Daniel oraz nauczyciele: koordynator projektu Barbara Legutko i pani Lucyna Migdał.

Celem spotkania było przeprowadzenie prób muzycznych związanych z przygotowywanym musicalem, zgromadzenie pomysłów do dekoracji i omówienie propozycji kostiumów. Każda ze szkół zaprezentowała również nagrania prób z przydzielonych im wcześniej fragmentów.

Wszystkie te czasochłonne działania zostały pomyślnie zrealizowane.

Młodzież i nauczyciele mieli ze sobą świetny kontakt, a bariery językowe zostały pokonane już pierwszego dnia. Program pobytu został nieco zmodyfikowany z powodu wyjątkowego na tych terenach ataku zimy i paraliżu komunikacyjnego. Jedną z atrakcji przygotowanych przez Włochów była wycieczka do znanego miasta położonego u podnóży Wezuwiusza – Neapolu. Zwiedzanie Herkulanum, lunch w pizzerii i spacer charakterystycznymi, wąskimi uliczkami miasta wzbudziły wiele emocji.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył również krótki pobyt w Wiecznym Mieście i zetknięcie z najważniejszymi rzymskimi zabytkami, w tym: Forum Romanum, Panteon, Koloseum, Fontanna di Trevi, Plac Navona oraz Bazylika św. Piotra w Watykanie.

Następne spotkanie zaprzyjaźnionych szkół odbędzie się na początku marca 2016 r. w Hiszpanii.

Galeria zdjęć <<<

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast