Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wola Dębińska: nowe zasady organizacji ruchu

Wola Dębińska: nowe zasady organizacji ruchu

marcingluszek Na wniosek mieszkańców w części sołectwa wprowadzono strefę zamieszkania, co oznacza, że kierowcy muszą na tym obszarze zasadniczo zmienić swoje zachowanie na drodze.

Oznakowana strefa obowiązuje w części sołectwa. Znaki ustawiono przy drodze prowadzącej od drogi krajowej do Urzędu Gminy tuż przed budynkiem urzędu oraz przy zjeździe z drogi powiatowej w kierunku stadionu. W efekcie strefa obejmuje niemal całą drogę prowadzącą od stadionu do szkoły.

Zgodnie z zasadami ruchu drogowego w strefie obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h, pieszy ma prawo do korzystania z całej szerokości drogi i pierwszeństwo przed pojazdami, z drogi mogą korzystać dzieci w wieku do 7 lat bez opieki osoby starszej, a ponadto obowiązuje zakaz postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu.

Z wnioskiem o wprowadzenie strefy wystąpiły samorządowe władze Gminy Dębno odpowiadając na sugestie mieszkańców w tej sprawie. Został on zaopiniowany pozytywnie i w październiku zmiany zostały wprowadzone w życie.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast