Don't Miss
Home » Wiadomości » Wolniej w centrum Borzęcina

Wolniej w centrum Borzęcina

Resize_of_DSC_0576Licznym wnioskom i prośbom mieszkańców, artykułowanym między innymi na zebraniach wiejskich stało się zadość. W centrum Borzęcina, w ciągu drogi gminnej wzdłuż której usytuowane są obiekty administracyjne urzędu gminy, ośrodka kultury, pomocy społecznej, budynki zespołu szkół i przedszkola, hali sportowej, wielofunkcyjny plac zabaw, bank oraz placówki handlowe zainstalowano progi zwalniające z funkcją przejść dla pieszych. To jeden z elementów działań samorządu na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, uczestników ruchu drogowego i pieszych.

To również kolejne tego typu urządzenia zainstalowane na terenie Borzęcina.

Progi zwalniające na wysokości osiedla Borzęcin – Działki i sąsiadującego z osiedlem kompleksu sportowego Orlik 2012 dobrze spełniają swoją funkcję. Udało się wyeliminować sytuacje, które niejednokrotnie spędzały sen z powiek mieszkańcom, a mianowicie piratów drogowych, którzy na prostym odcinku, w różnych porach dnia i nocy rozwijali zawrotne prędkości – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

– Walczyliśmy o instalację progów w centrum Borzęcina od kilku lat. Szukaliśmy rozwiązania optymalnego, mimo negatywnych opinii Powiatowego Zespołu Inżynierii Ruchu Drogowego. Ostatecznie, przy wsparciu mieszkańców udało się – komentuje Czesław Małek, Przewodniczący Rady Gminy w Borzęcinie.

W ramach realizowanego przedsięwzięcia zamontowano 2 komplety progów zwalniających z elementów gumowych, płytowych z podwyższonym przejściem dla pieszych. Łączny koszt zadania wraz z montażem i oznakowaniem zamknął się kwotą 45 tysięcy 287 złotych.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast