Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wolniej w centrum Borzęcina

Wolniej w centrum Borzęcina

Resize_of_DSC_0576Licznym wnioskom i prośbom mieszkańców, artykułowanym między innymi na zebraniach wiejskich stało się zadość. W centrum Borzęcina, w ciągu drogi gminnej wzdłuż której usytuowane są obiekty administracyjne urzędu gminy, ośrodka kultury, pomocy społecznej, budynki zespołu szkół i przedszkola, hali sportowej, wielofunkcyjny plac zabaw, bank oraz placówki handlowe zainstalowano progi zwalniające z funkcją przejść dla pieszych. To jeden z elementów działań samorządu na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, uczestników ruchu drogowego i pieszych.

To również kolejne tego typu urządzenia zainstalowane na terenie Borzęcina.

Progi zwalniające na wysokości osiedla Borzęcin – Działki i sąsiadującego z osiedlem kompleksu sportowego Orlik 2012 dobrze spełniają swoją funkcję. Udało się wyeliminować sytuacje, które niejednokrotnie spędzały sen z powiek mieszkańcom, a mianowicie piratów drogowych, którzy na prostym odcinku, w różnych porach dnia i nocy rozwijali zawrotne prędkości – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

– Walczyliśmy o instalację progów w centrum Borzęcina od kilku lat. Szukaliśmy rozwiązania optymalnego, mimo negatywnych opinii Powiatowego Zespołu Inżynierii Ruchu Drogowego. Ostatecznie, przy wsparciu mieszkańców udało się – komentuje Czesław Małek, Przewodniczący Rady Gminy w Borzęcinie.

W ramach realizowanego przedsięwzięcia zamontowano 2 komplety progów zwalniających z elementów gumowych, płytowych z podwyższonym przejściem dla pieszych. Łączny koszt zadania wraz z montażem i oznakowaniem zamknął się kwotą 45 tysięcy 287 złotych.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast