Don't Miss
Home » Region » Współpraca z Węgrami

Współpraca z Węgrami

Od 3 kwietnia przez cały tydzień przedstawiciele Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A. przebywają z prezentacją Strzelnicy Kontenerowej na Węgrzech.

Obiekt Szkolenia Podstawowego i Zaawansowanego- Kryta Mobilna Strzelnica Ćwiczebna w Kontenerach 40 ft HC, jest wysoko wyspecjalizowanym centrum szkoleniowym do realizacji zadań treningu strzeleckiego z broni palnej. Na Węgrzech pracownicy ZMT umożliwią przeprowadzenie treningu strzeleckiego służbom wojskowym,  funkcjonariuszom komisariatów policji a przede wszystkim załogom posterunków tamtejszej Straży Granicznej. Kompletna strzelnica kontenerowa składa się z dwóch lub więcej połączonych kontenerów, w których można prowadzić trening strzelecki na dystansie od 5 do 50 m ze stałej i zmiennej linii otwarcia ognia. Bardzo ważną zaletą strzelnicy kontenerowej jest możliwość zainstalowania multimedialnego interaktywnego trenażera do realizacji zadań treningu strzeleckiego.

Strzelnica Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A. jest prezentowana w trzech węgierskich miejscowościach – Budapeszt, Debreczyn oraz Szolnok Szechenyi, już po pierwszym dniu wizyty widać ogromne zainteresowanie możliwościami strzelnicy – Węgrów zaskoczyło to, że oprócz ćwiczeń z ostrej amunicji można trenować też przy użyciu wskaźników laserowych – powiedział Mariusz Rusnak Lider Sekcji Systemy Kontenerowe w ZMT.

Strzelnica umożliwia prowadzenie treningu strzeleckiego indywidualnego , w parach lub zespołach zadaniowych z wykorzystaniem amunicji ostrej lub  wskaźników laserowych. Strefę strzelań strzelnicy kontenerowej zaprojektowano do bezpiecznego prowadzenia ognia amunicją ostrą z pistoletów centralnego i bocznego zapłonu o kalibrze do 11,43 mm, pistoletów maszynowych o kalibrze do 9 mm – ogniem pojedynczym lub krótkimi seriami, oraz z wykorzystaniem karabinków o kalibrze 5,56×45 mm z zastosowaniem amunicji z pociskami wystrzeliwanej z prędkością początkową do 1000m/s i energii pocisku do 2000J.

Galeria zdjęć <<<

zmt.tarnow.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast