Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wszyscy jesteśmy pielgrzymami

Wszyscy jesteśmy pielgrzymami

17 sierpnia wyruszyła XXXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Kolejnego dnia, w sobotę, pielgrzymi dotarli do Górki, gdzie jak zawsze czekało na nich gorące przyjęcie.

Tradycyjnie mieszkańcy Górki okazali wielkie serce i złożyli ofiary, aby wesprzeć pątników w ich trudnej wędrówce. Przygotowaniem i organizacją poczęstunku zajęli się członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce. Na pielgrzymów, jak co roku, czekały pyszne ciasta, kawa, herbata oraz oczywiście wyśmienity kompot ugotowany w kuchni polowej – „Nic tak nie gasi pragnienia, jak ten kompot. Czekałem na niego cały rok” – powiedział jeden z pielgrzymów. Pielgrzymi ochłodzili się dzięki kurtynie wodnej, odpoczęli, nabrali sił i wyruszyli w dalszą drogę, zapewniając o modlitwie w intencji Górki.

W imieniu pielgrzymów serdecznie dziękujemy mieszkańcom Górki oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie poczęstunku.  

Prezes OSP Górka

Piotr Mikuś

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast