Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wszystko co dobre szybko się kończy…

Wszystko co dobre szybko się kończy…

wyjazd-krajoznawczo-turystyczny-do-krynicyFundacja „MAGMA” im. Ronalda Reagana w Borzęcinie kończy działania w ramach projektu „Aktywny Senior”, zrealizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Realizacja projektu miała na celu wsparcie funkcjonowania społecznego oraz przeciwdziałanie wykluczeniu 50 osób w podeszłym wieku – emerytów i rencistów, poprzez aktywność turystyczną, fizyczną, kulturalną oraz integrację i nawiązanie relacji pomiędzy mieszkańcami z dwóch powiatów województwa małopolskiego – tarnowskiego i brzeskiego

Jak mówi prezes Fundacji Anna Kwaśniak: – Projekt zakładał realizację takich działań jak: zorganizowanie dwóch jednodniowych wyjazdów integracyjnych na baseny termalne do Solca Zdroju połączonych z gimnastyką – Agua- Aerobik, wyjazd integracyjny do Krynicy Zdrój – połączony ze zwiedzaniem miasta, zorganizowanie warsztatów integracyjnych „Pasje i zainteresowania” – nauka sztucznych kompozycji kwiatowych na różne okazje, sztuka tworzenia bukietów zielnych, zorganizowanie lokalnego seminarium informującego o prawach i przywilejach wynikających z wieku a także dwa wyjazdy do kina.

Nadrzędnym celem realizacji zadania było sprawienie, aby uczestnicy projektu – osoby starsze- emeryci i renciści nie czuli się wykluczeni społecznie. Zawsze jest to możliwe poprzez zmianę stylu życia osób starszych, aktywne spędzanie wolnego czasu, oraz ich udział w życiu społecznym. Realizowane w ramach projektu „Aktywny Senior” działania, cieszyły się dużym zainteresowaniem a także sprawiły, że uczestnicy projektu w jakimś stopniu mogli poprawić swoją kondycję fizyczną i psychiczną oraz rozwinąć swoje pasje i zainteresowania, co w konsekwencji przełoży się z pewnością na korzyści dla swoich lokalnych społeczności.
Nie łatwo będzie zapewne uczestnikom pożegnać się ze zwyczajem wspólnych eskapad i spotkań ponieważ seniorzy przyzwyczaili się do podejmowania aktywności, których na co dzień brakuje a także mieli motywację do działań, wiedząc że czekają ich kolejne wyzwania – dodaje prezes Kwaśniak.

Projekt realizowany był od czerwca do października br. Uczestniczyło w nim 50- seniorów w z powiatu brzeskiego i tarnowskiego.

Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, nieoceniony wkład pracy, wysoką frekwencje oraz inwencje twórcze w działaniach.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast