Don't Miss
Home » Sport » Wszystko się zmieniło

Wszystko się zmieniło

Myślałem, że 1. września rozpocznę naukę w Tarnowcu, a treningi w BOSIR w Brzesku.

Maciej Mazur: Mówiłeś jeszcze kilka miesięcy temu, że nie zmienisz klubu ani szkoły, a dziś żegnasz się z BOSiR i twoim Tarnowcem, co się zmieniło?

Ksawery Masiuk: Bardzo wiele albo wszystko. W ubiegłym roku do naszego klubu wrócił Wojtek Wojdak, teraz osiągnął wielki sukces, ale my tzn. pozostali zawodnicy BOSiR w pewnym sensie na tym straciliśmy. Trener Marcin Kacer, który jest świetnym trenerem jest jednym z głównych autorów sukcesów Wojtka, jest też autorem moich oraz moich koleżanek i kolegów, nie może się rozmnożyć, a więcej trenerów w klubie niestety nie ma. Dlatego można powiedzieć, że na sukcesie Wojtka wielu z nas straciło trenera. Od kilku lat codziennie pokonuję 35km na treningi, zawsze starałem się promować swoją osobą klub i miasto Brzesko, ale bez trenera nikt się nie będzie rozwijał, ja też. Dostałem możliwość trenowania w bardzo dobrym klubie w stolicy, będę mieć trenera, który będzie ze mną, z którym będę mógł porozmawiać, który powie mi po starcie co zrobiłem dobrze, a co źle, który będzie mnie korygował i który będzie ze mną podczas startów.

Maciej Mazur: Czy tutaj tego nie miałeś?

Ksawery Masiuk: Miałem, ale nie zawsze

Maciej Mazur: czyli?

Ksawery Masiuk: Bardzo lubię i szanuję trenera Kacera, i rozumiem, żeby osiągnąć sukces trzeba poświęcić bardzo wiele, i na zawodach ostatnio trener był tylko czasami jak Wojtek Wojdak nie miał zawodów albo jak w ogóle trener miał czas.

Maciej Mazur: Zostawisz Brzesko z dobrymi wspomnieniami?

Ksawery Masiuk: Oczywiście, że tak! Zawdzięczam Brzesku i BOSiR wszystko. Gdyby nie BOSiR i trener Kacer nie byłbym kilkukrotnie najlepszym pływakiem Małopolski, nie byłbym Mistrzem Województwa, nie zostałbym wybrany Najpopularniejszym Sportowcem Regionu Tarnowskiego.

Maciej Mazur: Wrócisz kiedyś jak Wojtek Wojdak?

Ksawery Masiuk: Nie wiem. Myślałem, że 1. września rozpocznę naukę w Tarnowcu, a treningi w BOSIR w Brzesku. Wszystko się zmieniło w ciągu trzech tygodni. Jestem dziś bardzo podekscytowany nową szkołą, klubem, środowiskiem. Czy wrócę? Wojtek Wojdak wrócił. Trener Kacer jest dla mnie wielkim autorytetem, wszystko Mu zawdzięczam. Dawno z Nim nie rozmawiałem ale zawsze będę go cenił. Zobaczymy.

Maciej Mazur: Powodzenia

Ksawery Masiuk: Dziękuję i dziękuję zwłaszcza za opiekę i promocję ze strony Informatora Brzeskiego przez te lata. To było dla mnie zawsze bardzo ważne.

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast