Don't Miss
Home » Wiadomości » Wybory samorządowe w Brzesku – pierwsze podsumowania

Wybory samorządowe w Brzesku – pierwsze podsumowania

Za nami pełna emocji wyborcza niedziela. Mieszkańcy Gminy Brzesko w poniedziałkowy ranek obudzili się już w nowej rzeczywistości. Wg nieoficjalnych zestawień z pierwszej tury pojedynku o fotel burmistrza Brzeska zwycięsko wyszło dwóch kandydatów – Sławomir Pater (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość) oraz Tomasz Latocha (Komitet Wyborczy Brzesko OdNowa). Dużym zaskoczeniem był słaby wynik dotychczasowego burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki. Nie udało mu się wygrać w żadnym z obwodów. Przypomnijmy – druga tura odbędzie się za 2 tygodnie – 4 listopada.

Procentowe zestawienie oddanych głosów na poszczególnych kandydatów (nieoficjalne)

Tomasz Latocha – 46,6 %
Krzysztof Ojczyk – 3,68%
Sławomir Pater – 32,34 %
Grzegorz Wawryka – 17,38%

Podobnie jak w całym kraju tegoroczne wybory samorządowe cechowały się wysoką frekwencją. W części obwodów dochodziła ona nawet do ponad 60%.

Ze względu na opóźnienia w liczeniu głosów – najszybciej znane są wstępne, nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych na wójtów, burmistrzów i prezydentów miasta. Później publikowane będą wyniki wyborów do rady gmin i miast, następnie – powiatów. Jako ostatnie ogłoszone zostaną wyniki wyborów samorządowych 2018 do sejmików województw – te wyniki powinniśmy poznać we wtorek, 23.10.2018.

Zestawienie wyników na stronie Państwowej Komisji Wyborczej (cały czas aktualizowane)<==

IB

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast