Don't Miss
Home » Wiadomości » Wybuch w Porębie Spytkowskiej / Ranny 17-latek

Wybuch w Porębie Spytkowskiej / Ranny 17-latek

W godzinach popołudniowych 26 stycznia 2018 r. na jednej z posesji w miejscowości Poręba Spytkowska doszło do wybuchu. W efekcie obrażenia odniósł 17 letni mieszkaniec tej miejscowości.  Trafił on z oparzeniami ciała do jednego z krakowskich szpitali. W związku z charakterem ran niezbędna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz szybkie przetransportowanie poszkodowanego do specjalistycznego szpitala w Krakowie.

Według wstępnych Policji ustaleń nastolatek w swoim domu eksperymentował ze środkami chemicznymi z których można wyprodukować materiały wybuchowe.

– Zostaliśmy powiadomieni, że w wyniku najprawdopodobniej eksperymentowania z jakimiś chemikaliami, siedemnastolatek został poparzony. Nastolatek został zabrany przez helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Krakowa. W tej chwili na miejsce ściągani są pirotechnicy i specjaliści, którzy ustalą, jakie to są związki chemiczne – tłumaczy Ewelina Buda – oficer prasowy brzeskiej Policji.

Na miejscu działają służby – w tym policja, prokuratura oraz pirotechnicy, którzy mają ustalić jakie substancje znajdują się na posesji i czy nie stanowią one zagrożenia dla okolicznych domostw. Mieszkańcy Poręby Spytkowskiej mogą spodziewać się utrudnień na ul. Sądeckiej przy której doszło do tego zdarzenia.

IB / KPP Brzesko

Foto Łukasz Wrona

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast