Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Wyjątkowy jubileusz w Gminie Dębno

Wyjątkowy jubileusz w Gminie Dębno

dsc_0396-2W Woli Dębińskiej odbyła się uroczystość poświęcona małżeństwom mieszkającym na terenie naszej gminy, które obchodzą rocznicę długoletniego pożycia małżeńskiego. Wzięło w niej udział łącznie 64 par, które zawarły związek małżeński ponad 50 lat temu.

Uroczystość została zorganizowana w Restauracji Agawa w Woli Dębińskiej. Ze względu na znaczną liczbę zaproszonych gości, została podzielona na dwa dni: sobotę i niedzielę. Jubilatów przywitał Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który wręczył małżeństwom listy gratulacyjne, pamiątkowe dyplomy i kwiaty. 45 par, które wzięły ślub w 1964 i 1965 roku, otrzymało również Medal za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznawany przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Wyróżnienie to odebrała także para obchodząca 64. rocznicę ślubu, która wcześniej nie otrzymała takiego medalu.

Część artystyczną uroczystości przygotowała grupa teatralna pod kierunkiem Łukasza Przybyło, która przedstawiła spektakl pod tytułem „Na strunach szyn” na podstawie poezji księdza Jana Twardowskiego.

Galeria zdjęć <<<

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast