Don't Miss
Home » Wiadomości » Wyjazd studyjny brzeskiej młodzieży do Brukseli

Wyjazd studyjny brzeskiej młodzieży do Brukseli

W dniach od 15 do 19 czerwca 2018 r. na zaproszenie Edwarda Czesaka – Posła do Parlamentu Europejskiego gości w Brukseli 25 osoba grupa uczniów i opiekunów z brzeskich szkół podstawowych. 

Wśród nagrodzonych uczestników znaleźli się harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach zaangażowani w organizację obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych w Jadownikach (Bieg Tropem Wilczym), uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzesku biorący udział w projekcie „Z poezją i pieśnią na ustach w drodze do wolności”, oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku działająca w grupie historycznej „Żołnierze Niezłomni, Niepokorni , Wyklęci – Pamiętamy!” (grupa przygotowuje m.in. inscenizacje teatralne. W 2018 r. wystawili spektakl o ppłk. Łukaszu Cieplińskim ps. ” Pług” pt. ” …ja nie mogłem inaczej żyć”. Wydarzenie objęte było Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918 – 2018).

– Ufundowane przez europosła Edwarda Czesaka wyjazdy są formą uatrakcyjnienia zdobywanej wiedzy w murach szkoły. Uczniowie biorący udział w wizytach  studyjnych to osoby nagrodzone za bardzo dobre wyniki w nauce, działalność na rzecz środowiska lokalnego, a także laureaci konkursów – mówi Sławomir Pater, koordynator wyjazdu.

Wizyta w Parlamencie Europejskim jest połączona ze zwiedzaniem Brukseli oraz Brugii. Bogaty, kilkudniowy program wyjazdu pozwala młodzieży i opiekunom na zapoznanie się nie tylko z funkcjonowaniem instytucji europejskich, ale również na podziwianie piękna belgijskich miast i jego dziedzictwa kulturowego.

Podczas wizyty w Parlamencie odbyło się spotkanie z europosłem Edwardem Czesakiem oraz pracownikiem parlamentu, którzy opowiedzieli o swojej pracy, historii Unii Europejskiej i roli UE w Europie i świecie.

Tego rodzaju nagroda jaką jest wyjazd studyjny z pewnością motywuje uczniów do zaangażowania na rzecz indywidualnego rozwoju oraz do aktywnego udziału w życiu szkoły i społeczności lokalnej.

==

IB

Fot. Krzysztof Wasyłek

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast