Nie przegap
Strona główna » Kultura » „Wyklęci” na deskach teatru

„Wyklęci” na deskach teatru

W ubiegłą sobotę w budynku Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi miała miejsce premiera spektaklu pod tytułem „Wyklęci”, w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Teatralnej działającej przy DCK. Za reżyserię i scenariusz przedstawienia odpowiedzialny jest opiekun grupy, Łukasz Przybyło.

„Wyklęci” to tragedia historyczna, w której przedstawione są losy żołnierzy Armii Krajowej – między innymi „Inki”, „Zagończyka”, czy pochodzącego z Biadolin Szlacheckich Kazimierza Rzepki „Ognika”. Spektakl ukazuje ich poświęcenie w walce o wolną Polskę, nie tylko w trakcie II wojny światowej, ale też powojennej okupacji.

Na spektaklu były obecne Zastępca Wójta Gminy Dębno Irena Kowal oraz Sekretarz Gminy Justyna Wójtowicz-Woda, które podziękowały reżyserowi i aktorom spektaklu za ich wkład w rozwój wiedzy historycznej i budowanie postawy patriotycznej wśród mieszkańców. Uczestnicy przedstawienia otrzymali w podziękowaniu za swój wysiłek książki historyczne, ufundowane przez Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego.

Spektakl zrobił ogromne wrażenie na zgromadzonej publiczności. Sztuka została wystawiona również w niedzielę, w Wiejskim Domu Ludowym w Biadolinach Szlacheckich.

ug

Fot. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast