Nie przegap
Strona główna » Kultura » „Wyklęci” na deskach teatru

„Wyklęci” na deskach teatru

W ubiegłą sobotę w budynku Dębińskiego Centrum Kultury w Jastwi miała miejsce premiera spektaklu pod tytułem „Wyklęci”, w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Teatralnej działającej przy DCK. Za reżyserię i scenariusz przedstawienia odpowiedzialny jest opiekun grupy, Łukasz Przybyło.

„Wyklęci” to tragedia historyczna, w której przedstawione są losy żołnierzy Armii Krajowej – między innymi „Inki”, „Zagończyka”, czy pochodzącego z Biadolin Szlacheckich Kazimierza Rzepki „Ognika”. Spektakl ukazuje ich poświęcenie w walce o wolną Polskę, nie tylko w trakcie II wojny światowej, ale też powojennej okupacji.

Na spektaklu były obecne Zastępca Wójta Gminy Dębno Irena Kowal oraz Sekretarz Gminy Justyna Wójtowicz-Woda, które podziękowały reżyserowi i aktorom spektaklu za ich wkład w rozwój wiedzy historycznej i budowanie postawy patriotycznej wśród mieszkańców. Uczestnicy przedstawienia otrzymali w podziękowaniu za swój wysiłek książki historyczne, ufundowane przez Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego.

Spektakl zrobił ogromne wrażenie na zgromadzonej publiczności. Sztuka została wystawiona również w niedzielę, w Wiejskim Domu Ludowym w Biadolinach Szlacheckich.

ug

Fot. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast